חשבון חשמל שלא הגיע - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 20:35, 18 במאי 2014

  חברת חשמל שולחת לי הודעת טקסט וחבון חשמל לשלם כל חודשיים את החשבון.הם לא שלחו לי את החשבון ומשהגיע החשבון האחרון הם ציינו כי יש לי חוב כפול.מה החוק אומר לגבי חברת צרכנית שהפרה את חובת הזהירות וגרמה לי חוב כפול.האם הרשלנות שלה שנבע המהשביתה שהם קיימו יכולה לפטור אותי מתשלום לוב כפול שנוצר בשל רשלנותם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  08:44, 19 במאי 2014

  לילי שלום,

  אין ממש בהתנהלות חברת החשמל עילת תביעה שנובעת מרשלנות.
  לא מדובר בחוב כפול אלא בחיוב עבור 2 חשבונות, במקרים אלו חברת החשמל לא דורשת מהצרכן ריבית והצמדה בשל האיחור, לכאורה, בתשלום החשבונות ולכן לא קיימת עילת תביעה.

  בהצלחה.

  עו"ד שי שמואל פרץ.

  תגובה
 • 01:20, 21 במאי 2014

  תודה על המשוב אבל.....מדובר בחוב כפול עליי לשלם חשבון כפול בלי ריבית נכון אבל הם הכניסו אותי לאוברדראפט בגלל שלא שלחו חשבון...............

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.