נזקים למכשירי חשמל בעקבות קפיצות בחשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • keti

  נשלח ע"יketi 22:22, 19 במאי 2014

  שלום, לאחרונה (בחודשים האחרונים) יש פתאום קפיצות בחשמל, ניתוק מהיר חיבור מהיר. זה קורה יותר מידי ודפק לנו את המחשב ומערכת רדיודיסק. מה עושים? למי פונים בחברת חשמל? מה אומרים? וכו' אשמח להסבר מפורט.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  08:35, 21 במאי 2014

  קטי שלום,

  בשלב זה אמליץ לך לפנות בכתובים לסניף חברת החשמל הקרוב למקום מגורייך, כמו כן הינך רשאית לפנות לנציבות חברת החשמל באמצעות אתר האינטרנט של חברת החשמל:
  http://www.iec.co.il/HomeClients/Pages/CustomerServiceApplication.aspx

  רצוי בפנייתך לציין מועדים קרובים ככל הניתן של נחשולי המתח.

  היה ותקבלי תשובה שלא תמצא חן בעיניך, את מוזמנת לפנות אליי שוב.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.