הפרשי תשלום - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 19:03, 11 במרץ 2013

  שלום רב אני גר בבניין חדש בן שנתיים, חב' חשמל לא ביצעה לאורך תקופה זו קריאת מונה{משום שהארון נעול,לטענתם היו בקשר עם חב' הניהול אולם אנו הדיירים לא היינו מעורבים ומיודעים} ושלמתי לפי הערכה סבירה לפי שימוש וסכום ששילמתי בעבר, לאחר כשנתיים בוצעה קריאה ונתבקשתי לשלם הפרשים של 10000 שח אומנם פרסו לי אך בשלב זה איני יכול כבר לבדוק מדוע ההפרשים כה גבוהים - או לצמצם צריכה בזמן אמת - האם ניתן לדרוש מהם החזר כלשהו עקב רשלנותם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  15:06, 12 במרץ 2013

  אבי שלום,

  לצערך, במקרה דנן, לא ניתן לומר כי חברת החשמל לא התרשלה.
  לידיעתך, על מנת למנוע אי נעימויות בעתיד, אתה יכול להתקשר למוקד חברת החשמל ולמסור קריאת מונה וחברת החשמל תחייב אותך בהתאם לקריאה.
  בהצלחה,

  עו"ד שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.