חשבון חשמל מופרז - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אביה

  נשלח ע"יאביה 11:58, 5 ביוני 2014

  בנובמבר 2013 בעלי נפטר ואני מתגוררת עכשיו לבד בבית פרטי. צריכת החשמל שלנו היתה גבוהה כל השנים אבל ברגע שהוא נפטר התקציב שלי מאד הצטמק ועל כן חסכתי בין השאר בחשמל. מסרתי מקרר אחד מהשניים שהיו לי, לא הפעלתי תאורת לילה, כביסות ירדו ביותר מחצי ועוד. אני אשה עובדת ולא נמצאת בבית מהבוקר עד הערב. לפני כמה חודשים קיבלתי חשבון חשמל של קרוב ל 7000 שקלים לחודש אחד. התרוץ של חברת החשמל - לפני זה היתה פעם אחת הערכה. אכן כן, אבל היא היתה גבוהה ועל פי קריאה מהשנה שעברה, מלפני שהתחלתי בחסכון קיצוני. נשלח אלי טכנאי שהודיע שהמונה תקין. לא עזרו פניות לנציב התלונות שלהם וטלפונים שעשיתי. הם רוצים את הכסף. אני רוצה להבין אין יכול להיות שבן אדם אחד שכמעט אינו בבית ישתמש ב 11,000 קווט"ש כשאין בבית מכשירים שמסוגלים לצרוך כמות כזאת גם בשביל משפחה מרובת ילדים? במשרד שבו אני עובדת פועלים כמה מזגנים לחמום וקרור במשך שעות רבות ויש 11 אנשים, מכשירי משרד שונים, מאווררים ועוד ולא צורכים כל כך הרבה חשמל. לאן פונים ואיך נמנעים מתשלום שרירותי כזה? לי אין הסבר לצריכה הגבוהה, מה גם שבינתיים הגיע עוד חשבון חשמל חדש וסביר ששילמתי אותו.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  16:53, 8 ביוני 2014

  אביה שלום,

  לצורך בירור העניין, אני ממליץ לגשת למחלקת גבייה בסניף חברת החשמל הקרוב למקום מגורייך לצורך בירור הנושא.
  לידיעתך, חברת החשמל רשאית לגבות חשבונות חשמל בהתאם להערכות "ולהתחשבן" איתך לאחר שבוצעה קריאה פיזית במקום הצרכנות.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ.

  תגובה
 • 21:59, 8 ביוני 2014

  כבר הייתי שם . אין לי השגות על ההערכה אלא על כך שאני צריכה להסביר צריכת חשמל מטורפת שלא אני צרכתי אותה. זה לא המקצוע שלי להבין מאיפוא זה יכול להיות. האם להגיון אין שום משקל? ואיך פתאום בחודש שעבר חזרתי לצריכה נורמלית? משהו קרה ובמשך חודש אחד הזוי בלבד. אני מרגישה שהם לא מוכנים להתאמץ לפצח את הסוגיה ולי אין כלים וגם לא כסף לשלם.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  14:38, 9 ביוני 2014

  אביה שלום,

  לא הבנתי את שאלתך באשר ליכולת להסביר את צריכת חשמל??

  אסביר שוב.
  חברת החשמל רשאית לחייב את צרכניה לפי הערכה שמתבצעת בהתאם לחיובים קודמים.
  מאחר והערכה שחברת החשמל עורכת איננה מדויקת, היא עורכת התחשבנות עם הצרכן בהתאם לקריאה שהיא מבצעת בפועל.
  לעיתים קרובות הצרכן משלם בהערכה סכום נמוך יותר ממה שצרך בפועל וחברת החשמל מצרפת את ההפרש (הסכום שאמור היה לשלם בחיסור הסכום ששילם בפועל) לחשבון הבא וכך יוצא שצריכת הצרכן יוצאת גבוהה מהממוצע.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
 • 11:51, 1 בנובמבר 2014

  שלום אביה

  גם אני כרגע מתמודד עם אותה בעיה.
  קבלתי חשבון חשמל מטורף (מעולם לא הגיע לכזה סכום).
  כמו-כן חשבון החשמל מגובה בטענת קוט"ש שאין לנו יכולת להתווכח איתו.
  עכשיו אני צריך להוכיח שאין לי אחות :)

  איך מתמודדדים עם נושא כזה ?

  תגובה
 • 22:04, 12 ביוני 2014

  תודה על המאמץ לענות לי אבל משום מה אני לא מצליחה להעביר את המסר. כתבתי שאין לי השגה על ההערכה כי היא היתה על בסיס חודש דומה בשנה קודמת. למרות שהשנה אני צורכת דרמטית פחות לא הייתי מתלוננת אילו הייתי מקבלת חשבון סביר. הענין הוא שקיבלתי חשבון פי 3-4 מכל חשבון אחר שהיה לי אי פעם דווקא בתקופה שאני חוסכת ואני בן אדם בודד עכשיו. אני מרגישה שאין לי יכולת התמודדות וזכות ערעור מול מכשיר שקוראים לו שעון ומישהו החליט שהוא פשוט לא יכול לטעות אף פעם. אומרים לנו שמכשירי סלולר יכולים לשבש מערכות טיסה. האם מכת ברק או משהו אחר לא יכולים לשבש שעון חשמל?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  16:44, 15 ביוני 2014

  אביה שלום,

  זו זכותך לדרוש מחברת החשמל בדיקה של מונה החשמל לבדיקת תקינותו.
  אם ממצאי הבדיקה לא ישביעו את רצונך, אני ממליץ לשכור את שירותיו של חשמלאי לצורך בדיקה נוספת.

  בהצלחה.

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.