האם כדאי לתבוע את חברת החשמל? - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • גריס

  נשלח ע"יגריס 11:23, 15 ביוני 2014

  שלום עו"ד שי תיאור מצב: בבעלותי חלקת אדמה שעברו מעליה קווי מתח גבוה כנראה ללא הסכמה הבעלים מהדורות הקודמים. הוצאתי רשיון לבניה עצמית באדמה למרות קווי החשמל שעוברים מעליה, שהפניתי כל הזמן הרבה בקשות להעתיק את הקו ללא מענה, כאשר תאריך רישיון הבניה התקרב להסתיים. ואז נאלצתי להשקיע את ההון העצמי בשיפוצי דירת ההורים. ומאוחר יותר העתיקו קו, ונשארו לי כ 3 חודשים לפני שיסתיים התאריך האחרון של הרישיון -אם כן אני חייב לחדש ולשלם מחדש ו...- ולכן בחרתי להתחיל בבניה בלחץ כלכלי הולך וגובר, וכשהעמדתי את השלד, נאלצי בסוף למכור אותו ממצוקה כלכלית. השאלות שלי הן: 1. האם כדאי לתבוע את החברה ולבקש פיצויים כנגד השימוש באדמה ללא הסכמה? 2. האם ניתן לבקש פיצויים על זה שאי מענה החברה בזמן גרמם לי להשתמש בהון האישי בשיפוצים ולהפסידו כאשר אותו הון היה מיועד לבניה? 3. במידה והתשובה לשאלה 1 היא שלילית, האם ניתן להמשיך בפיצוי הנדרש בשאלה 2? או שחייב להיות קשר סיבתי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  16:49, 15 ביוני 2014

  גריס שלום,

  באשר לשאלתך הראשונה, צריך לבדוק את היטב את נושא "ההסכמה". אם הקווים הותקנו בהיתר, תהיה לך בעיה לדרוש פיצויים.
  באשר לשאלתך השנייה, תוכל לתבוע רק אם התקנת הקווים בוצעה ללא היתר מתאים.
  באשר לשאלתך השלישית, לא תוכל לתבוע את חברת החשמל אם התקנת הקווים בוצעה עם היתר מתאים.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.