כבל חשמל שעובר בתוך דירה ומזין את הדירה השכנה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 16:49, 19 ביוני 2014

  שלום רב, רכשתי בית דו משפחתי וביצעתי בו שיפוץ גדול. תוך גדי השיפוץ גיליתי שעובר כבל חשמל בתוך ההית שלי ב הקירות הישנים של הבית מהחיבור של חברת חשמל עד ללוח החשמל של השכנה. דיברתי עם חברת חשמל להוציא את הכבל והם הסבירו שהדרך היחידה זה להכנס להוצאות כבדות של פילר חיצוני (סדר גודל של 130000 ש"ח גולל הוצעות של קבלן שלי שצריך לחפור אצל השכנה + פילר וכו...) האם אין חוק בנושא המחייב אותם לסלק את הכבל? כל הזמן מסבירים לי בחברת חשמל על חוק החשמל שקובע מה מותר ומה אסור. לא מצליח למצוא פרק מתאים בחוק הזה אודה לעזרתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  09:22, 22 ביוני 2014

  אבי שלום,

  חברת החשמל רשאית להתקין כבלי חשמל בין קומות בבתים משותפים (היה נהוג בבתים ישנים משנות ה70-80), אך לעניין ישנם מס' חריגים.
  על מנת ליתן לך תשובה עניינית יש צורך בבדיקת התיק מול חברת החשמל.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
 • 10:12, 22 ביוני 2014

  תודה על התשובה. מדובר בבית דו משפחתי צמוד קרקע כאשר הכבל של חברת חשמל עובר מהחיבור של חברת חשמל בקיר החיצוני דרך הדירה שלי בתוך הקירות ועד לשכנה. האם זה חוקי?
  חברת חשמל רוצה להוציא את הכבל לפילר חיצוני אך מגלגלת את כל התשלום אלי כולל חיבור השכנה לפילר גם

  תגובה
 • 21:55, 1 בנובמבר 2014

  הי , יש לי את אותה בעייה. אשמח לדעת איך דברים הסתדרו אצלך... תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.