ארון חשמל ראשי של ח"ח בתוך שטח פרטי - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • ארנון

  נשלח ע"יארנון 02:10, 26 ביוני 2014

  שלום אני בתהליכי בניה במגרש שרכשתי מהמינהל. במדידות להיתר בניה נימצא שארון חשמל ראשי של ח"ח ממוקם בתוך המגרש שלי, לא בקצה במגרש, כול הארון ממוקם בתוך המגרש. ח"ח טוענת שמשרד השיכון (הגוף המפתח) הציב את הארון בתוך השטח שלי וח"ח רק חיברה אותו. ולכן דורשת תשלום לפני שהיא מזיזה את הארון (מחכה שאני אטפל בכסף, אם בעצמי או ע"י כול גוף אחר) אני טוען שח"ח היא בעלת הרכוש ולכן תפקידה להזיז אותו ואם היא רוצה, היא יכולה לאחר מכן לתבוע את מי שגרם לה לנזק. 1) מה דעתך? 2) כיצד עליי לפעול? 3) האם מותר לי ליסגור את השטח שלי בחומה, דבר שיחסום את הארון?(כמובן בתוך השטח שלי, יש לי גם אישור בניה לחומה) 4) האם אני יכול לתבוע על שימוש בשטח שלי ולקבל פיצויים.דמי שכירות בנוסף להזזת הארון. תודה רבה ויום טוב ארנון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  11:38, 3 ביולי 2014

  ארנון שלום,

  עניינך דורש בדיקה מעמיקה יותר מול חברת החשמל והמנהל.
  ככל שחברת החשמל פעלה בניגוד לחוק, תוכל לתבוע עלות הזזת הארון ו/או דמי שימוש ראויים בגין הצבת הארון במגרש.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.