נזק כתוצאה מהפסקת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 16:50, 4 ביולי 2014

  לפני זמן לא רב היתה הפסקת חשמל בשכונה (מתח החשמל נעלם והופיע מספר פעמים) יזוק אצלי מכשי בפירוש בזמן המקרה, בתשובה לפנייתי, חברת החשמל טוענת כי קבלן חפירות גרם נזק לרשת לפיכך עלי לפנות אליו. האם הם צודקים ב"גלגול" אחריות זו ? האם אני יכול לתבוע את שניהם בתביעות קטנות ? . אני מהנדס חשמל, האם חוות עצמית תקפה ומספקת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  08:18, 7 ביולי 2014

  אלכס שלום,

  לשאלתך, הנך רשאי לתבוע את שני הגורמים בתביעה קטנה.
  לעניין חוות הדעת, אתה רשאי להגיש חוו"ד מטעמך, אך "משקלה" יהיה נמוך בהשוואה לחוו"ד של מומחה נטרלי.

  בהצלחה!

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.