חברת החשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 10:33, 7 ביולי 2014

  שלום רב, ברצוני להתייעץ באופן דחוף לגבי החוב שהוטל עלינו עי חברת החשמל ודורש תשלום באופן מיידי בתוך 10 ימים הענין הוא : מינואר 2014 ו(כניסתנו לדירה שכורה זו ) עד יוני 2014 קיבלנו חשבונות חשבמל שהן תשלומים קבועים בלבד . בסוף יוני 2014 הגיעו שני אנשים מחברת החשמל ואמרו כי המונה חובל , כמו כן גם אצל השכן , ( מיותר לציין כי לא נגענו במונה ) אך אצלנו המונה כלל לא ספר ( הדיסקית נעה אך המונה לא ספר ) . יש לציין כי התקשרנו לחברת החשמל והודענו כי ישנה בעיה ( היום הם טוענים כי לא נמצאה שיחה כזו במערכת שלהם ) וכמו כן הגיע איש שקורא מונים מטעם חברת החשמל לפחות פעמיים- שלוש ( לפי דברי חברת החשמל ) אך לא הודיע להם על שום בעיה ( לטענתם זה לא תפקידו ) אנו זומנו לחברת החשמל והציגו לנו חשבון על סך 4500 שח! כולל החלפת מונה על סך 1000 שח! לאחר התיידנות איתם ולאחר שהם איימו עלינו כי יגישו נגדנו תלונה במשטרה על חבלה במונה חברת החשמל פתאום החליט להוריד 500 שח ולהציג חשבון על סך 4000 שח שאותו אנו חייבים לשלם במיידית . אם לא נשלם ינתקו לנו את החשמל . השאלות שלי הן : 1. האם הם יכולים לנתק לנו את החשמל על חשבון שעדיין עומד באוויר , הרי אם אנחנו לא מסכימים על הגזר דין שהטילו עלינו, אין לנו אפשרות לערער על כך ? 2. על פי החשבון שהציגו לנו הן גובים מאתנו 3000 שח רק על הצריכה עבור חצי שנה . שזה 500 שח לחודש . הדבר אינו הגיוני , אנו שני אנשים בלבד שעובדים מהבוקר עד הערב , אין כלל אנו נמצאים בבית . וכל מוצרי החשמל אצלנו חסכונים בחשמל עד עכשיו בממוצע קיבלנו 800-600 שח כולל המעמ , בצריכה מוגמזת , עבור חודשיים וכך גם אצל משפחות אחרות שראינו את חשבונות החשמל אצלם. מה ניתן לעשות בנידון ? הרי שניתן לראות כי זו הטלה מוגזמת של החוב על גב הלקוח . נשמח לתשובה בדחיפות שכן לדעת איך להתנהל מול חברת החשמל בתודה מיטל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  15:13, 7 ביולי 2014

  מיטל שלום,

  לידיעתך, המקרה שלך עונה להגדרה כללית ששמה שב"ח (שימוש בלתי חוקי בחשמל). כמו כן, ישנם מס' סוגים של שב"ח וכן מס' אומדנים לחישובו.

  מקרים מסוג אלו חוזרים ונשנים חדשות לבקרים ואינם תלויים בהכרח בנזק שנגרם במזיד למונה.

  על מנת לרדת לעומקם של דברים ולברר את פשר החוב עד תום יש צורך בקבלת מידע נוסף.
  בשלב זה את רשאית לפנות לנציבות תלונות הציבור בחברת החשמל.

  בהצלחה.

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
 • 16:18, 8 ביולי 2014

  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.