חשבון חשמל עיסקי ולא ביתי - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 14:51, 24 במרץ 2013

  לפני כ- 10 שנים קניתי בית והעברתי את החשמל והמונה על שמי במשך השנים גרתי בבית ולא ניהלתי שום עסק מביתי, בחודש זה השכרתי את הנכס שלי והתברר שכל השנים שילמתי חשמל עיסקי ולא ביתי, כמובן שלא ידעתי זאת אף אחד לא שאלו אותי ולא באו לבדוק, אני עובדת כ- 15 שנה באותו מקום ובטח שלא ניהלתי שום עסק בביתי . האם זכותי לדרוש החזרים רטרואקטיבי על כל השנים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  23:16, 30 במרץ 2013

  מורן שלום וחג שמח!
  ברמה העקרונית, הנך זכאית להפרשי צריכת החשמל שחברת החשמל גבתה ביתר, אך לפני כל דרישה ו/או תביעה מצדך לחברת החשמל, אני ממליץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום.
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.