עוגן בחצר הבית - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 10:50, 26 באוגוסט 2014

  שלום לך , בימים אלו אנו מבצעים שינויים בחצר הבית שלנו ולפני 50 שנה חברת החשמל החליטה לשים עוגן של עמוד חשמל בחצר הבית הפרטי שלי פניתי מס' פעמיםלחברת חשמל כדי להוציא את העוגן אך ללא הועיל הם טועים שהם שילמו לחברה שבנתה את הבתים אז כסף עבור העוגן , העוגן מהווה סכנה לילדים בחצר הבית וכן לא ניתן לבצע שינויים בחצר מכיוון שהעוגן יושב בלב החצר כמו לשים עץ באמצע הכביש . ברצוני לדעת מה ניתן לעשות ואל מי לפנות בנושא שיעזור לנו להתפטר בהעוגן הזה תודה מראש על היעוץ . דניאל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  12:44, 27 באוגוסט 2014

  אתי שלום,

  מניסיוני ניתן לדרוש את הזזת העוגן, אך זאת בהתקיים מס' תנאים.
  המקרה שאת מתארת דורש בירור מעמיק יותר של הפרטים מול חברת החשמל.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.