חוב על נזק לשעון חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • לב

  נשלח ע"ילב 16:14, 1 בספטמבר 2014

  שלום, אני קיבלתי מכתב מחברת החשמל שכתוב בו: "עובד חברת החשמל אשר בדק את מיתקן החשמל הרשום על שמך בכתובת הנ"ל, מצא כי קיימת פגיעה במתקן חברת החשמל." כרגע הם רוצים שאני השלם להם 1500 ש"ח מתוכם 970 ש"ח על החלפת שעון חשמל עקב פגיעה ו530 על החשמל שלא נספר על ידי השעון הפגום. אני גר בדירה שכורה ואף פעם בתקופה הזו לא נגעתי בשעון שחשמל שלי. האם יש אפשרות לעשות עם זה משהו? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  10:06, 2 בספטמבר 2014

  לב שלום,

  לידיעתך, המקרה שלך עונה להגדרה כללית ששמה שב"ח (שימוש בלתי חוקי בחשמל). כמו כן, ישנם מס' סוגים של שב"ח וכן מס' אומדנים לחישובו.

  על מנת ליתן לך תשובה עניינית, עליי לקבל מידע נוסף אודות השב"ח.
  כמו כן, אני ממליץ לך לערוך בדיקה מול בעל הדירה, ייתכן כי בהתאם להסכם השכירות בעל הדירה יהיה חב בעלות החוב.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.