חוב ישן לחב' חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 08:13, 3 בספטמבר 2014

  שלום רב, לפני כשבוע התקבל לכתובתנו (דירה שכורה) חוב לחברת חשמל ע"ס 1042 ש"ח, בפירוט התשלום רשום "העברה ממס' חוזה ***", בבירור טלפוני מול חב' החשמל מסתבר כי מדובר בחוב מלפני 6 שנים (מדירה שכורה אחרת). בחשבונית שנשלחה לא צוין: סכום מקורי, ריביות, תקופה וכו' רק סכום. בשיחתי הראשונה נאמר לי כי מדובר בחוב לתקופה 12/2008-2/2009 ובשיחתם אלי בשנית (ביקשתי שיחזרו אלי) נאמר לי שבעצם מדובר בחוב לתקופה 10/2008-2/2009 (אי סדירות שמדליקה נורה אדומה). לא ברור לי 1. איך במשך 6 שנים לא קיבלנו שום התראה (מס' הזהות של בעל החוב הופיע בחב' חשמל על מס' דירות אחרות מאז לאורך כל התקופה)? 2. איך יש בידי להוכיח משהו כ"כ ישן? איך עלי לפעול מולם? תודה מראש על התייחסותכם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  15:43, 3 בספטמבר 2014

  לימור שלום,

  על מנת שתוכלי לקבל תמונה מהימנה יותר אודות החוב, אני ממליץ לך לפנות תחילה לנציבות תלונות הציבור בחברת החשמל.
  היה ותקבלי תשובה שאינה מניחה את דעתך, אמליץ לך לשקול אפשרות של הגשת תביעה קטנה בהתאם לנסיבות.
  כמו כן, את מוזמנת לשוב ולשאול בפורום זה.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.