נזק לרכב - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • דפנה בן חיון

  נשלח ע"ידפנה בן חיון 16:27, 3 בספטמבר 2014

  בלילות האחרונים בוצעו ברחובנו וברחובות הסמוכים עבודות של חברת חשמל והיתה הפסקת חשמל מעשר בלילה עד הבוקר. כתוצאה מהעבודות נשרטו 2 רכביי . נראה כאילו העבירו כבל חשמלי מעל הרכב ויש שריטות בצדדים ובגג את מי אני יכולה לתבוע ואיך? העיריה? חברת חשמל? איך אני מתחילה לטפל בזה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  16:51, 3 בספטמבר 2014

  דפנה שלום,

  ראשית אני מציע לך לפנות לשמאי רכב לצורך מתן חוו"ד באשר לנזקים שנגרמו לרכביך.
  עם קבלת חוו"ד, תפני לחברת החשמל בדרישת תשלום הנזק.
  היה וחברת החשמל תסרב לשלם לך את הנזק שנגרם, אני מציע לך להגיש תביעה קטנה נגד חברת החשמל והקבלן המבצע בפועל את העבודה (יתכן גם כנגד העירייה, אם זו הזמינה את העבודות הנ"ל).

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.