טענה בדבר שימוש בלתי חוקי - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 13:26, 11 בספטמבר 2014

  נציג של חברת החשמל החליף את מונה החשמל בדירה בטענה שהמונה חובל בכוונה, מבלי שמהות החבלה הוצגה למי שנכח בדירה באותו הזמן ומבלי שנמסרה על כך אתראה כלשהי בכתב. בעקבות כך גם הגיעה דרישת תשלום בגין תיקון, שימוש בלתי חוקי ומונה חדש בסך כ-800 ש"ח. שאלותחח: 1. האם חברת חשמל מחוייבת להודיע מראש לדיירים על כוונתה להחליף את המונה הפגום ולהוכיח כי אכן נגרם נזק ע"י הדיירים? 2. מהם זכויותיו של אזרח הגון במקרה שאין לו כל קשר לנזק למונה החשמל, אם בכלל היה קיים? תודה מראש. אלכס:

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  09:34, 15 בספטמבר 2014

  אלכס שלום,

  לידיעתך, חברת החשמל לא מחויבת להודיע מראש על כוונתה להחליף מונה.
  חברת החשמל רשאית לחייב צרכן היה ומונה החשמל פגום (הן מסיבות בטיחותיות והן על מנת לקבל מידע מדוייק אודות צריכת החשמל במקום הצרכנות).

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.