חשבונות חשמל מופרזים - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • ברי

  נשלח ע"יברי 10:07, 23 באוקטובר 2014

  אנו זוג שמתגורר בדירה מחולקת מזה שנה וחודשיים לאורך התקופה התלוננתי מספר פעמים בפני בעל הדירה שהחשבונות מופרזים ולא אמינים יש לציין שבעל הדירה טען במעמד החוזה שלכל גייר ישנו שעון בנפרד הן לחשמל והן לשעון מים והחישוב יהיה ע״פ צריכה בלבד. בפועל מונה החשמל קורא רק את הדירה שלנו כלומר שני הדירות מחוברות לאותו השעון וכשמגיעה חשבונית העל הדירה ניגש למונה הפנימי כביכול של הדירה השניה (מונה שחשמלאי עשה) לדבריו ומחשב ע״פ שיקול דעתו כך שיוצא לנו לשלם את מלוא החשבון והדיירים השניים סכום פעוט של 150-200 ש״ח. כך עשה גם עם המים תמיד ציין מה חלקנו בתשלום ובהתאם קיבל מזומן, (שוב החשבון שלנו גבוה יותר; אף פעם לא ציין שאנחנו על אותו שעון מים רק כשהתלוננתי שאין מים חמים ובעיה בזרם הזכיר שאנחנו על אותו קו והחשבון חצי חצי מעולם לא שילמנו שווה בשווה. עוד נתונים שמחזקים את ההגזמה והניצול שאוב היום אנחנו לא בבית ואין כל צריכה של חשמל ומים מוגזמת, חגים ושבתות בקושי ערכנו בבית לא יוצא לארח ומלבד שעות הערב של שנינו אין כל הצדקה לתשלומים הללו. הבעיה שסמכנו על בעל הדירה ושמרנו על יחסים טובים וכשהתרענו מס׳ פעמים תמיד היו לו הסברים לא הגיוניים ״הדירה שלכם גדולה יוותר״ וכל מיני טענות חסרות היגיון וגובלות בטיפשות. החוזה כבר נגמר לנו לפני חודשיים ולא חידשנו אנו אמורים לעזוב בסוף החודש (אוקטובר) מה עלינו לעשות לאחר כל התרמית והקומבינות שנעשו פה בדירה על חשבוננו???

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  09:16, 26 באוקטובר 2014

  ברי שלום,

  אמליץ לך לשכור שירותיו של חשמלאי לבדיקת צריכת החשמל ויפה שעה אחת קודם.
  כמו כן, אתה יכול לנתק את כל מכשירי החשמל בביתך ולראות אם המונה הפנימי עדיין מונה את החשמל, אם כן, אכן ישנה בעיה.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.