בעיה בהארקה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אבי שדה

  נשלח ע"יאבי שדה 20:44, 23 באוקטובר 2014

  שלום רב. אני גר בישוב הררית בצפון. נמדדה כאן קרינה אלקטרומגנטית בשיעור גבוה ממערכת התאורה. בודק שהזמנו הצביע על בעיה בהארקה. המועצה טוענת שהיא מחוברת להארקה שבאחריות חברת חשמל, ושלישוב יש בעיה כללית בהארקה. חברת חשמל מתנערת מאחריות. האם ניתן לאלץ את חברת חשמל לתקן את ההארקה ו/או לבצע איפוס? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  09:18, 26 באוקטובר 2014

  אבי שלום,

  ניתן לאלץ את חברת החשמל לעשות כן רק בהליך משפטי.
  חשוב מאוד, לבדוק את התשתית העובדתית והמשפטית בטרם פתיחת ההליך המשפטי כאמור.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.