תביעה ייצוגית נגד חברת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • תמיר

  נשלח ע"יתמיר 09:09, 9 בנובמבר 2014

  שלום, אתמול 08/11/2014 מוצאי שבת, חשמל נפל בחלק גדול מאוד של איזור פתח תקווה. אני כרגע לא נכנס למכשירים שניזוקו כתוצאה מהנפילה כי היו ירידות ועליות של חשמל אבל חשמל לא היה במשך 5 וחצי שעות. אין צורך לספר איזה עוגמת נפש נגרמה כתוצאה מזה ויש עוד מאוד בתי אב שסבלו מזה. האם יש אפשרות להגיש תביעה ייצוגית, אני לא רוצה אלפי שקלים, אני רוצה פיצוי על עוגמת נפש ובדמוי חודשיים חינם או משהו בסגנון. האם זה אפשרי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  08:49, 17 בנובמבר 2014

  תמיר שלום,
  ישנם קריטריונים שנקבעו מתי על חברת החשמל לפצות בגין נזקים שנגרמו כתוצאה מהפסקות חשמל.
  היה וחברת החשמל לא תפצה בגין אותם קריטריונים, יש עילה להגיש נגדה תובענה ייצוגית.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.