מוצרי חשמל מתקלקלים אחד אחרי השני - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 21:41, 30 במרץ 2013

  שלום רב, אשמח לעצתך: לפני כשנה משפחתנו עברה לדירה חדשה בשכירות (מדובר על בניין דירות חדש). מאז שעברנו החלו מכשירי החשמל להתקלקל בזה אחר זה: מכונת הכביסה, המיבש, המקרר, הטוסטר, המיקרוגל, הקומקום וכן הלאה.. מיותר לציין את העלות של כל התיקונים... ברור לנו שמשהו באירועים הללו לא הגיוני מכיוון ששנים לא נתקלנו בסדרה כזו של קלקולים.. פנינו לבעלי הדירה כדי שיעמיד חשמלאי שיבדוק את מערכת החשמל בבית אך הוא מסרב. נשמח לעזרתך, מה ניתן לעשות??? זה בלתי סביר וההוצאה לחשמלאי שיתן את חוות דעתו ואולי יעלה משהו בחכתו גם בעייתית. האם ניתן לבקש משהו מחברת החשמל ?? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  23:21, 30 במרץ 2013

  אבי שבוע טוב וחג שמח!
  מאחר ומדובר במספר "אירועים", שככל הנראה, גרמו למכשירי החשמל להינזק, יהיה לך קושי לדרוש מחברת החשמל פיצוי. הסיבה לכך היא שחברת החשמל דורשת שתנקוב בתאריך מדויק (גם אם תרחיק לשבוע/שבועיים מסויימים זה בסדר) שבו ניזוקו מוצרי החשמל.

  אם הינך משוכנע כי אכן מדובר בנזקים שנגרמו בשל מעשה או מחדל של חברת החשמל, הייתי מציע לך לפנות לחשמלאי מוסמך/מומחה בתחום , לקבל את חוות דעתו ורק לאחר מכן לשקול תביעה נגד חברת החשמל ו/או המשכיר.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.