חיוב חברת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 09:09, 13 בנובמבר 2014

  שלום, לפני כשבוע פנה אליי פקיד מחברת חשמל וטוען שקבילתי חיובים נמוכים יחסית בשנה האחרונה וזאת מכיוון שעשו הצלבה בין השעון שלי לשעון של השכנה . אני שילמתי חיובים שלה והיא את שלי . שנה לאחר מכן הפקיד פונה אליי וטוען שטעו וכרגע יש לי חוב של 3077 ש"ח לתשלום על שנה אחורה שבה לא שילמתי בהתאם לצריכה שלי. הם עשו קריאה אחרונה וכך חישוב מה עליי לשלם. מנגד טענתי כי הטעות היא שלהם ואין לי אפשרות לשלם סכום גבוה שכזה ושהטעות שלהם היא שהם יושבים במשרד ועושים הערכות ולא באים לשטח לבדוק מה קורה עם השעונים , אפילו פעם בכמה חודשים. אם היו מגיעים לבצע קריאות לא הייתי נכנסת לכזה ברוך !!! למה אני צריכה לשלם על טעות שהם עשו . חוץ מזה , ההערכות שלהם לא מדויקות כי נתן לי דוגמא שחייב אותי ב 1000 ש"ח בספטמבר השנה כמו בשנה שעברה אמרתי לו שבספטמבר הזה כמעט לא שהיתי בבית ולכן זה לא הגיוני שהסכומים זהים ויש טעות בהערכה . אני רוצה לתבוע ( !! ) אותם להסיר את החוב מעל גבי , בגלל שאננות שלהם במשך שנה וטעויות שהם עושים . אם היו מגיעים לשטח היו עולים על הצלבת השעונים אבל אין להם מושג מה היה כל השנה ..!!! אודה מאוד לתגובתך. אתי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  08:53, 17 בנובמבר 2014

  אתי שלום,

  לחברת החשמל יש סמכויות לא מעטות, שניתנו לה עפ"י חוק, באשר לתיקונים ושינויים שיכולה היא לערוך בחשבון החשמל.
  על מנת שאוכל ליתן תשובה עניינית, יש לקבל מסמכים ונתונים נוספים אודות החוב כדי שיהיה ניתן לבטלו ואף להגיש תביעה נגד חברת החשמל בגינו.

  אשמח לסייע בהמשך,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.