חשבונות חשמל מופרזים - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • שושי ב.

  נשלח ע"ישושי ב. 15:49, 17 בנובמבר 2014

  לפני כשנה בעקבות שינוי מצבי המשפחתי התחלתי לעקוב אחר חשבונות החשמל שהגיעו אלי מדי חודשיים. התברר כי עד לתקופה זו נעשו הערכות בלבד - (האם מותר חוקית להוציא חשבוניות על הערכות בלבד?) והחברה ביקשה מאיתנו סכום לא מבוטל על ההפרש . לאחר מכן רשמתי את המונה על שמי בלבד והחשבונות הגיעו כצריכות גבוהות ושוב על הערכות מידי חודשיים אני מקריאה להם את המונה ומופקת לי חשבונית לפעמים כל חודש. ביקשתי כי יבדקו את המונה שלא נבדק יותר מעשור והגיע בחור אשר בדק וטען כי אלו הצריכות - טענותי הם כי רוב היום איני בבית ורק אני מתגוררת בו, אין לי מייבש אין מדיח ואיני מפעילה מכונת כביסה כל יום איזו דרך יש לי לבדוק האם באמת קריאת הצצריכה אמינה מלבד חברת חשמל כיצד אוכל לבדוק כי חשבון החשמל גבוה ולא משקף את אורח חיי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  13:55, 18 בנובמבר 2014

  שושי שלום,

  לשאלתך הראשונה, חברת החשמל רשאית לבצע הערכות קריאה ובלבד שלפחות אחת לשנה הגיעה למקום הצרכנות לבצע קריאה פיזית.
  לידיעתך, את רשאית להתקשר לחברת החשמל אחת לחודשיים ולמסור את קריאת המונה.

  לשאלתך השנייה, אני מציע לך להזמין את בודק מונים מטעם חברת החשמל לצורך בדיקת המונה. היה והבדיקה ו/או תוצאותיה לא השביעו את רצונך, אני ממליץ לך לפנות לחשמלאי מוסמך באופן פרטי לצורך בדיקה חוזרת.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.