גניבת חשמל מלוח מנותק - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • איתן

  נשלח ע"יאיתן 06:41, 18 בנובמבר 2014

  שלום במחסן שלי נותק החשמל לפני 8 שנים המקום עמד ריק. בשלב מסוים השכרתי את המקום ע"ג החוזה צויין שהחשמל והגז מנותקים . כנראה שבזמן הזה נגנבו כ 140000 קו"ט . לאחר 3 שנים הוחזר המקום - לא שמתי לב לכך שהחשמל "חזר" שנה לאחר מכן התחלתי לשפץ את המקום הגשתי תכניות לעירייה וביקורת של חברת החשמל גילת את הגניבה. חברת החשמל ניתקה אותי ודורשת את מלוא החוב ללא הצמדה וריבית ללא! לא מוכנה להגיע לפשרה . האם יש לי סיכוי להקטין או לצאת נגדם . הבקשה לחיבור זמני נענית בשלילה תודה איתן

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  13:51, 18 בנובמבר 2014

  איתן שלום,

  תשובתי מצריכה בירור מעמיק יותר של העובדות, לרבות קבלת מסמכים מחברת החשמל.
  אני מזמין אותך לשלוח אליי את הכל המסמכים הנוגעים בדבר ואשיבך בהקדם.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.