הפסקת חשמל של 40 שעות ונזקים - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מתי

  נשלח ע"ימתי 12:53, 27 בדצמבר 2014

  בישוב בוטני מתגורר בוצע עבודת חפירה על ידי טרקטור אשרגרם לנזק בכבל חשמל תת קרקעי המתח נותק על ידי חברת החשמל למשך יממה וחצי כל המוצרים במקרר נהרסו לאחר תיקון הכבל הושבהחשמל באופן חלקי (כנראה פאזה אחת) כך שחלק מהמוצרים בבית עבדו וחלק לא חלק מהנורות דלקו מלא וחלק פעלו ובאופן חלקי כאילו אין להם כח בביתי התקלקלו 2 מזגנים והמקרר פניתי לחברת החשמל ודיווחתי ובמקביל הבאתי טכנאי התברר שרכיביםאלקטרוניים נפגעו מדובר בנזק משמעותי של אלפי שקלים מאחר ואלו מכשירים חיוניים בבית מיד אישרתי לתקנם מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  09:40, 30 בדצמבר 2014

  מתי שלום,

  בשלב ראשון, פנה לחברת החשמל בצירוף קבלות ודרוש את הפיצוי בגין הנזקים שנגרמו למכשירי החשמל בלבד.
  לידיעתך, לא ניתן לתבוע/לדרוש הוצאות בגין נזקים עקיפים, כדוגמת מוצרי חלב/בשר שנרקבו במקרר.

  היה ותגובת חברת החשמל תהיה שלילית, אשמח לייעץ לך שוב.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.