תביעת בית בית נגד חברת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • טאבי שכטר

  נשלח ע"יטאבי שכטר 20:55, 29 בדצמבר 2014

  שלום רב! לפני חודש וחצי היתה הפסקת חשמל אזורית והמחשב של משאבת המים המרכזית של בנין נשרף, עלות התיקון היתה 6000 ש"ח. הגשנו תביעת נזיקין לחברת חשמל וקיבלנו מענה שלפי תקנה 48ד' שקובעת שבמקרה של ניתוק מוליך פאזה או שריפת נתיך ברשת אספקה מתח נמוך או שריפתנ תיך ברשת אספקה מתח גבוה - לא מגיע ללקוח פיצוי. האם זה נכון? האם יש לנו אפרשרות לקבל החזר על הנזק ששילמנו? תודה יעקב שכטר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  09:45, 30 בדצמבר 2014

  יעקב שלום,

  באופן עקרוני, תשובת חברת החשמל נכונה, אם כי, בנסיבות מסוימות ניתן לקבל פיצוי.
  משאלתך לא הבנתי אם הגשתם תביעה אם שמא רק שלחתם מכתב דרישה.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
 • 10:38, 30 בדצמבר 2014

  תודה רבה על תשובתכם ,לגבי שאלתכם אם הגשתי תביעה או מכתב דרישה. תשובתי ששלחתי מכתב דרישה. השמח אם תוכלו לפרט באילו נסיבות ניתן לקבל פיצוי בתודה יעקב שכטר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.