שבר קטן בשן וטיפול גרוע - פורום רשלנות רפואית ברפואת שיניים

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 09:27, 3 ביוני 2016

  שלום רב, בעקבות שבר קטנטן בשן קדמית, פניתי לרופא מומחה ובקשתי לסגור בלבד את השבר. דובר היה על כמילימטר וחציXמילימטר וחצי של שבר בקצה השן והתיקון היה מסיבה אסתטית בלבד. למרות שאורכן של שתי השיניים הקדמיות אף פעם לא היה זהה והשבורה היתה מעט קצרה יותר, חשב הרופא להאריך באותה הזדמנות גם את אותה השן או לחלופין לקצר את השניה. בקשתי במפורש ממנו לסגור בלבד את השבר ללא שינוי נוסף, לא הארכה ולא קיצור חומר שן בריא. הרופא למרות זאת עשה כרצונו, ניסר ועיגל חלק מהשן הבריאה והאריך בכל זאת ע"י השימוש בחומרים מרוכבים. בנוסף לא התבייש וביקש מעט יותר כסף מהצעתו התחילית (שבע"פ היתה). שאלתי מה ניתן לעשות..איני רוצה לעשות תיקון על תיקון. הרופא לא שמע לי ועשה כרצונו. התוצאה בנוסף נראית הרבה יותר גרוע לדעתי מאשר אפילו עם השבר! השן לא תגדל חזרה..יש לציין כי החיוך שלי ככרטיס ביקור היה לי כה חשוב וכן שישאר בדיוק איך שהיה. תודה רבה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

  עו"ד אלון קורן מידן,מנהל הפורום

  11:34, 3 ביוני 2016

  נשמע שאכן הרופא עשה בשינייך כרצונו ועומדת לך עילת תביעה נגדו, על הנזק שנגרם לך ולחילופין, גם אם לא נגרם נזק, על הפגיעה באוטנומיה שלך על גופך. יחד עם זאת ספק אם הפיצוי שצפוי להתקבל בתביעה כזו מצדיק את עלותה (שכר טרחת עורך דין, חוות דעת, אגרות) מה גם שיתכן ותתקשי להוכיח כי אכן דרשת ממנו שלא לטפל בשן הנוספת. יש באפשרותך לפנות בתלונה להסתדרות רופאי השיניים (ככל שהרופא חבר בארגון זה) והם מוסמכים גם לפסוק לך פיצוי. הליך זה אינו כרוך בעלויות גבוהות, אם בכלל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

מנהל הפורום: עו"ד אלון קורן מידן

רופא שיניים משנת 1989. עסק בתחום שיקום הפה, רפואת שיניים משמרת וטיפולי שורש במסגרת מרפאות שיניים פרט
למידע נוסף

077-4243010 חיוג
הודעה

פורום רשלנות רפואית בתחום השיניים יעסוק במתן הכוון לתובעים ו/או לנפגעים בנזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית בתחום.
מנהל הפורום יענה על שאלות בכל הנוגע לתחום וייעץ לשואלים לגבי כדאיות הגשת תביעה או לאו.
כידוע, תחום זה הינו בעל מספר התביעות הרב ביותר. אולם לא בכל מקרה כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בתחום זה.
יש לבדוק כל מקרה לגופו החל מאיסוף הרשומה הרפואית הכוללת גם צילומים אבחנתיים לפני טיפול וצילומים אקטואליים, כל טפסי ההסכמה מדעת וכו'.