בלון גז הממוקם אצל השכנה - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • ר

  נשלח ע"יר 17:04, 17 באוגוסט 2013

  שלום, אימי גרה בבית משותף כאשר בלון הגז שלה נמצא אצל השכנה בדירת הגן (יש לציין שבלוני הגז של שאר הדירות נמצאים במיקום נייטראלי) לאחרונה אימא שלי רצתה להחליף את הבלון שלה ונתקלה בסירוב של השכנה לפתוח את השער לחברה של בלוני הגז, וביקשה מאימא שלי שתפנה את הבלון מהחצר שלה. כאשר אימי רכשה את הדירה מהדייר הקודם הבלון כבר היה בחצר של השכנה. האם השכנה רשאית לבקש כעת פינוי של הבלון? במידה ולא איך ניתן להכריח את השכנה לאפשר לנו להחליף את הבלון? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  23:42, 17 באוגוסט 2013

  שלום,
  איני יכול להשיב לך תשובה מוסמכת ואחראית בלי לעיין במסמכי הרישום של הבית. עליך לפנות לעו"ד המתמחה בדיני מקרקעין. עוה"ד יוציא מלשכת רישום המקרקעין או מהמוסד בו רשומים זכויות בעלי הדירות את המסמכים שבהם מפורטים כל פרטי הרישום של הבית. כללית, אם החצר בה מצויים בלוני הגז היא חצר משותפת, השכנה אינה רשאית לאסור עליה או על כל מי שיבוא מטעמה להיכנס לחצר כדי להחליף את בלוני הגז. אם החצר היא חצר פרטית של השכנה ( כלומר, היא צמודה לדירתה ) יהיה עליכם למצוא מקום אחר שבו יונחו בלוני הגז.
  בכל מקרה, השכנה אינה רשאית למנוע מאימך את הגישה לבלוני הגז ללא התראה מוקדמת. אימך רשאית להגיש תביעה דחופה ל מפקח על רישום המקרקעין ולעתור לצו מניעה זמני כנגד השכנה. לאחר מכן, יברר המפקח את טיב הזכויות של כל אחד מהשכנים בחצר שבה מונחים בלוני הגז של דירת אימך.

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף