• 20 באוקטובר 2015

  זיפות גג בבניין משותף עקב נזילה

  שלום רב
  הנני גרה בבניין בן 12 דירות. אני גרה בקומה ה-3 והאחרונה וסובלת מנזילות מרובות בדירתי. זה הגיע למצב שחלק מהקירות ואף התקרה ממש מתקלפים והרצפה מלאה בחלקי קיר שהתפורר ואני חוששת מהחורף המתקרב.
  בעבר רצינו לבצע איטום של הגג אך רק דייר אחד מכל הבניין הסכים להתשתתף (הדייר בקומה האחרונה בצד שלנו) וכך קרה שביצענו איטום לחצי שלנו בגג וכל אחד מאיתנו שילם כ-2750 שקלים.
  הדבר לא עזר כי כנראה מרבית המים נמצאים בצד השני.
  כעת יש מגעים חזקים לתמ"א 38 בבניין. העו"ד שמוביל את המהלך מדבר על כך שאם אכן נקבל אישורים סיום הבנייה המשוער הוא בעוד כ-- 4-5 שנים.
  השבוע הלכנו לדבר עם ועד הבית (גר בקומה 2 בבניין ולכן לא סובל מהנזילות) על איטום הגג. הוא השתמש בתירוץ שעוד מעט יהיה תמ"א ולכן חבל להשקיע כסף על איטום הגג כי במילא יבנו עוד מספר קומות מעלינו. בנתיים אנחנו אלה שסובלים מנזילות ואוטוטו חורף.
  שאלתי היא מה ניתן לעשות בנידון? חשבתי לזמן אסיפת דיירים (למרות שמבחינה חוקית אינני הועד אך אני לא בטוחה שהועד ישתף פעולה), להציג בפניהם 3 הצעות מחיר שונות ולהזמין קבלן שיבצע את העבודה. במידה ויהיה כאלה שיסרבו לשלם לתבוע אותם. 1. האם אני מוגנת מבחינת החוק 2. כמה יכול לקחת תהליך של תביעה? מפחדת שבסוף לא אקבל את הכסף ואסתכסך עם השכנים. 3. כמו כן יש דירה אחת שלא גר בא איש ובעלת הבית מאושפזת או שכבר נפטרה. מה עושים במקרה שאין אף אחד בדירה מסוימת? איך מחלקים אז את התשלום בין כל הדיירים?

  אודה לעזרה כי אני מיואשת. תודה!

  20 באוקטובר 2015
 • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 21 באוקטובר 2015

  זיפות גג בבניין משותף עקב נזילה

  שלום גב' עדידס,
  אם הגג הוא גג משותף (כלומר אינו צמוד לדירה כלשהי) את זכאית להשתתפות של בעלי הדירות בהוצאות זיפות הגג ואחזקתו התקינה וכן את זכאית להשתתפות בתיקון כל נזקי הנזילות בדירתך. אם ועד הבית אינו מוכן לדאוג לזיפות הגג את זכאית לתבוע אותם בפני המפקח על רישום המקרקעין. חלוקת הנטל תעשה עפ"י הוראות התקנון של ביתכם וגם בעלי הדירה הריקה יהיו חייבים להשתתף בהוצאות. אני ממליץ לך להיעזר בעו"ד שינחה אותך ויעזור לך בניהול התביעה בפני המפקח\ת על רישום המקרקעין. אגב, יש לך סיכויים טובים לזכות בתביעה ובמקרה זה המפקח עשוי לחייב את הועד לשפות אותך בהוצאות המשפט או לפחות חלק מהן.

  21 באוקטובר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?