רעש ממפוחים לגריסת אשפה - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • eitan niv

נשלח ע"יeitan niv 19:58, 5 בנובמבר 2015

שלום, אני גר במגדל דירות בדירת הפנטהוז. על גג הבנין מעל חדרי השינה ממוקמים מפוחים לטהור האוויר של גריסת אשפת הבנין. לפני חודשיים הם התקלקלו וכתוצאה מכך הם עושים רעש בעצמה מאד גבוהה שחודר לדירתי דרך התקרה ומפריע לחיים התקינים. הועד התייעץ עם חברת המפוחים והם אמרו שיש צורך להחליף אותם. הבניין חדש בן שנתיים. יש ויכוח ללא פתרון שנראה באופק בין הועד לבין הקבלן שבנה את הבניין לגבי אחריות התיקון. מה עלי לעשות. האם אני צריך להגיש תביעה נגד ועד הבניין. קשה לנו להמשיך במצב הזה. תודה, איתן

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

11:13, 8 בנובמבר 2015

שלום איתן,
    אני ממליץ כי תיעזר בעו"ד מיומן שייצג אותך. אתה זכאי לתבוע הן את ועד הבית והן את הקבלן ( בהנחה שהוא עדיין אחראי לתקינות המפוחים) הדבר עשוי לקצר במקצת את משך הדיון בהליך המשפטי. רצוי שתצטייד גם בחוות דעת של מומחה שיתמוך בטענותיך ואולי גם יוכל להציע מיקום אחר למפוחים על הגג. אינני מכיר את ביתכם וגם איני מומחה בתחום המפוחים. אולם, כהדיוט אני מציע כי תדרוש כי במידת האפשר המפוחים יועברו לחלק אחר של הגג כך שבכל מקרה עוצמת הרעש שתגיע לדירתך תהיה קטנה יותר. עד לתיקון, האם לא ניתן לנתק את החשמל למגרסה ולמפוחים בשעות הלילה?

תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף