• 23 בנובמבר 2015

תביעת וועד הבית בגלל חוסר נכונות לזפת.

בבעלותי נכס בקומה אחרונה (שלישית) מתחת לגג. בבניין 18 דיירים (6 בקומה מתחת לגג). הוועד לא מעוניינת לזפת את הגג בגלל תרוץ של "המתנה לתמ"א 38.
    בשנה שעברה היא הביאה זפת רק ל-2 דירות ולא לכולם מפאת רצון לחסוך בעלויות. כעת אני רוצה להביא זפת כי יש לי נזילה רצינית מהגג. בערב ראש השנה נפלו חתיכות טייח מהגג צילמתי סרטון ושלחתי לה והיא לא מתייחסת. כעת אני רוצה לתבוע את הוועד ומביאה זפת. הבעיה היא שהיא לא רוצה להמשיך. מעוניינית "לפרק את הוועד בינואר" כדבריה.
    במידה ואני תובעת יתנו תאריך התביעה בעוד חודשיים.

השאלה : האם כדאי לבקש דיון דחוף (בגלל ההתפטרות?)

23 בנובמבר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 25 בנובמבר 2015

תביעת וועד הבית בגלל חוסר נכונות לזפת.

שלום אירית,
    בהנחה שגג הבית הוא רכוש משותף הוועד חייב לדאוג לאיטום או זיפות כדי למנוע חלחול מים או רטיבות לדירתך. אם הוועד מסרב למלא את חובתו את רשאית לתבוע אותו בפני המפקח\ת על רישום המקרקעין ולעתור לחייב אותו לבצע את האיטום או לחילופין לשלם לך את עלות העבודה. אל תבצעי את העבודה על חשבונך לפני הדיון. בקשי הצעות מחיר ממספר קבלני זיפות או איטום והציגי אותם בדיון בפני המפקח\ת. התפטרות חברת הוועד אינה עילה להקדמת הדיון שכן במקומה יכול להיבחר אדם אחר. אם לא יבחר אדם אחר במקום חברת הוועד הנוכחית, תוכלי לעתור למפקח למנות מישהו אחר לנציגות הבית ואף לקצוב לו שכר. המפקח מוסמך להסמיך אותך לבצע את העבודה באמצעות קבלן ולחייב את הועד ( או כלל בעלי הדירות ) לשפות אותך בגין ההוצאה שתוציאי עבור איטום הגג.

25 בנובמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?