• 28 בדצמבר 2015

  שאלה בעניין אחריות ועד הבית

  יש ברשותי דירת חדר וחצי קומת קרקע . הבנין הוא בן 2 קומות : קרקע +ראשונה +שנייה . בחצי חדר עובר בקיר הפנימי צנור ביוב המשמש שרותים של קומה ראשונה ושנייה בלבד .הביוב של הדירה שלי לא עובר בצינור זה. כשמורידים מים באסלה אצלהם שומעים את זה בחצי החדר שמשמש לשינה דבר לא נעים ביותר . בקשתי מספר פעמים מהוועד להוציא את הצנור החוצה בעיקר עקב העובדה שלפני כ-15או 20 שנה היתה תקלה בצינור הזה ואז הביאו אינסטלטור שהוציא שליש מהצינור לצד החיצוני של הקיר (אולי מטעמי חיסכון כספי.)2/3 עדיין בתוך הדירה שלי.מה לעשות? איך לשכנע אותם להעביר את צינור הביוב החוצה מהבית לאיפה שהוא אמור להיות? אם יהיה לי בכתב אולי זה יעזור...תודה

  28 בדצמבר 2015
 • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 12 בינואר 2016

  הוצאת צינור ביוב משותף המותקן בקיר מחוץ לקיר החיצוני

  שלום, הצינור שאליו התייחסת הוא ככל הנראה צינור משותף המשרת את 2 הדירות שמעל דירתך. לפיכך, האחריות לתחזוקתו היא על ועד הבית. ראשית, כדאי לבדוק אם ניתן לבטל את הצינור המותקן בקיר ולחבר את מערכת הניקוז של הדירות העליונות לצינור חיצוני שיוצמד לקיר הבית המשותף. כמו כן רצוי לבדוק את עלות העבודה. אם יתברר כי בקשתך ניתנת לביצוע תצטרכי לנהל מו"מ עם ועד הבית לגבי נטל ההוצאה. הועד מחויב לשאת בהוצאות האחזקה של הצינורות הקיימים אבל הוא אינו חייב לשאת בהוצאות של שינויים או שיפורים או תוספות שמבקש לבצע מי מבעלי הדירות.

  12 בינואר 2016
 • 30 בדצמבר 2015

  שאלה בעניין אחריות ועד הבית

  שלום,
  האם לראש ועד הבית יש סמכות להחזיק מפתח יחיד למקלט? האם יש לו זכות להתנות קבלה של מפתח לי כדייר בבניין?
  פניתי לעירייה ולמשטרה לקבל סיוע בנושא של קבלת מפתח למקלט והם לאחר בירור עם ראש הועד וסירוב שלו ציינו שעלי לפנות לבית המשפט, מה עלי לעשות?

  30 בדצמבר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 11 בינואר 2016

   שאלה בעניין אחריות ועד הבית

   המקלט הוא חלק של הרכוש המשותף של הבית. ועד הבית הוא הממונה על החזקתו וניהולו של הרכוש המשותף. ועד הבית כפוף להחלטות האסיפה הכללית של בעלי הדירות בבית המשותף. אתה זכאי להעלות את דרישתך להפקדת מפתח של המקלט ברשותך וגם ברשות בעלי דירות נוספים בפני האסיפה הכללית והחלטתה תחייב את כל בעלי הדירות בבית לרבות חברי ועד הבית.

   11 בינואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?