אי תשלום של חלק מדיירי בית משותף להוצאות המשותפות לתחזוקת הבנין - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • נועה אליאס

נשלח ע"ינועה אליאס 11:12, 3 בפברואר 2016

אני גרה בבית משותף עם 7 דיירים שנבנה ב 1974. לבנין שני אגפים אך ביוב משותף, גג משותף, מקלט משותף וקומת מחסנים משותפת. בריכות הביוב ממוקמות בחצרות הפרטיות של הדיירים שגרים בקומת הקרקע וחלק מהם מסרבים לאפשר לאינסטלטור להיכנס לחצר כשיש צורך לטפל בסתימות בביוב וגם לא משלמים עבור הטיפול בביוב. כמו כן על רקע אי הסכמה לגבי טיפול בהוצאות המשותפות אין ועד בבנין. אודה לך אם תנחה אותי על בסיס חוק בתים משותפים כיצד לפתור את הבעיה.אחת השכנות נוהגת לא לתת לאינסטלטור להיכנס אליה ולהתלונן על הצפה של הביוב במי כרמל כדי שנקבל קנס ובכך להעניש את הסרבנים, דבר שאינו מקובל על מי שכן משלם לאינסטלטור. בתודה, נועה אליאס.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

14:27, 3 בפברואר 2016

שלום גב' נועה אליאס, כדי לתת לך ייעוץ אחראי צריך לעיין במסמכי הרישום של ביתכם. גם אם "בריכות" הביוב אכן מצויות בתחום חצרות פרטיות של חלק מהדיירים, הבריכות וכן צינורות הביוב הם רכוש משותף של הבית שכן הן משרתות את כל הדירות או רובן. אני ממליץ לך לפנות לעו"ד המתמחה בדיני מקרקעין שייעץ לך לאחר שיעיין במסמכי הרישום של הבית לרבות התשריט, התקנון וצו הרישום.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף