רטיבות ממרפסות השכן מלמעלה - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • ניר

נשלח ע"יניר 10:50, 7 בפברואר 2016

כבר שנים אני סובל מרטיבות חדירת גשמים שנובעת ממרפסת עליונה (לא מקורה ) של השכן שמעליי. יש 2 מוקדים מרכזיים שזה הנקז וכנראה גם החיבור של הנקז לצינור המרכזי שעובר לאורכו של הבניין. הבאתי אנשי מקצוע עם צילום טרמי ולגבי הנקז לא היו עוררין שחייבים להחליפו ולאטום כמו שצריך. בעל הדירה לא מסכים עם הקביעה וגם אינו מסכים להביא מישהו לבדוק על מה מדובר... שאלות : 1. נושא אחריות - נקז אחריות של בעל הדירה, והחיבור למרכזי אחריות ועד הבית ? 2. מה לעשות עם זה שהוא לא מוכן להביא בעל מקצוע אפילו לבדוק את הנושא מהצד של המרפסת שלו... 3. מה חובתו של ועד הבית בנושא ? נניח שאגיע לתביעה , את מי ? ועד הבית או את בעל הדירה ? שניהם ? (כמובן שכבר 8 שנים אני נמנע מלתבוע...אבל אולי אין ברירה....מתסכל.... ) תודה, ניר

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

15:31, 7 בפברואר 2016

שלום ניר, כפי שראית (או תראה אם תעיין בשאלות המופנות לפורום ) בעיית נזילות המים או חלחול רטיבות מהדירות העליונות היא שכיחה ביותר בבתים משותפים. במקרה שלך עליך להצטייד בחוות דעת ערוכה כדין של מומחה שתקבע את המקור לחדירת המים וכן מה צריך לעשות כדי לאטום את מקור הנזילה. כידוע, כל אדם אחראי לרכושו ולמטרדים שמקורם ברכושו ובשליטתו. לפיכך, לאחר שתגדיר מהם הסעדים שאתה זקוק להם, כדי להפסיק את נזילת המים לדירתך תקבע לפיהם את הנתבעים. במקרה של ספק, הייתי תובע גם את השכן וגם את וועד הבית. הסיכון היחיד הוא חיוב בהוצאות משפט לטובת ועד הבית במקרה שיתברר שכל האחריות להיווצרות הנזילות מוטלת רק על השכן. ניתן להתגבר על סירובו של השכן לשתף פעולה בביצוע האיטום. אחד הסעדים הוא מינוי כונס נכסים שיכנס לדירת השכן עפ"י צו שיפוטי ויאטום את מקור הנזילה באמצעות אנשי מקצוע. לאחר ביצוע העבודה תוכל לבקש מבית המשפט לחייב את השכן הסרבן גם בהוצאות ביצוע עבודות האיטום לרבות שכרו של כונס הנכסים שימונה ע"י ביהמ"ש. נ. ב. זכור לבקש מביהמ"ש לחייב את השכן בכל הוצאות המשפט.

תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף