דרישת תשלום בגין שיפוץ חניה משותפת - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • מיכל

    נשלח ע"ימיכל 18:35, 14 בפברואר 2016

    אני גרה בבית משותף לפני מספר חודשים הודיע הועד בית שהם רוצים לשפץ את החניה המשותפת ולשים שער חשמלי אני התנגדתי ואמרתי שלאור העובדה שאני לא משתמשת בחניה אני לא מוכנה להשתמש באותה ישיבה גם ביקשתי שיתנו לי תרשים של החניות המשותפות. נציגת הועד אמרה לי מי שאין לו חניה לא צריך לשלם ולכן נתתי את הסכמתי. לפני כחודש שיפצו את החניה ושמו שער חשמלי. אני כמובן לא רכשתי שלט ואני לא נכנסתי לחניה. לפני כשבועיים פגשה אותי שוב נציגת הועד במעלית וזרקה לי את צריכה לשלם X ש"ח אמרתי לה על מה ? אמרה על החניה הגבתי אבל אמרתם שמי שאין לו לא צריך לשלם, התגובה היתה לא תשלמי אני פונה לעורך דין של תרבות הדיור, שוב כל השיחה היתה במעלית כשאני עם ילדים ולא קשובה ולא יכולה לענות. במאמר מוסגר אציין כי נציגת הועד ובעלה מתנהגים בבניין כאילו שלהם, השתלטו על מחסן ששיך לכל הבניין ובן זוגה של הנציגה עובד משם, אין לאף דייר מפתח למקלט ויש שם דברים רק של מי שהועד מחליט שמתאים לו שיהיה ועוד פעולות. לפני כיומיים קיבלתי מכתב מהאגודה לתרבות הדיור שאני נדרשת לשלם בגין החניה אודה באם אוכל לקבל נקודות להתנגדות לתשלום או דרכי פעולה אפשריים, תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

    עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

    22:35, 28 בפברואר 2016

    שלום מיכל,
    ראשית, בקשי מוועד הבית העתק של פרוטוקול האספה הכללית שבה הוחלט על התקנת השער החשמלי. וודאי שהסתייגותך נרשמה וכי נאמר בה כי מי שאין לו חנייה בחצר לא יהיה חייב בתשלום. שנית, החוק מחייב בעל דירה להשתתף לפי חלקו היחסי בהוצאות החזקתו וניהולו של הרכוש המשותף. החוק פוטר בעל דירה מהשתתפות בהוצאות עבור תוספות או השבחות של הרכוש המשותף ללא הסכמתו. סעיף 58 של החוק הדן בחובת ההשתתפות בהוצאות הנ"ל קובע:- " 58. (א) בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף ולהבטחת השירותים המחויבים על פי דין או המקובלים על פי הנוהג, לפי יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף, זולת אם נקבע בתקנון שיעור השתתפות אחר. לעניין זה, "החזקה תקינה" – שמירה על מצבו של הרכוש המשותף כפי שהיה בעת גמר הבניה, לרבות שיפורים שבוצעו בו לאחר מכן בהסכמת בעלי הדירות". לעוה"ד של האגודה לתרבות הדיור אין סמכות לחייב אותך לשלם תשלום שאינך חייבת בו. בעניין "ההשתלטות" על המחסן לשימוש פרטי של אחד הדיירים. ניתן לעתור למפקח על רישום המקרקעין בתביעה לצו מניעה שיאסור על הדייר למנוע מבעלי דירות אחרות בבית להשתמש במחסן שימוש סביר לצרכיהם.
    (ב) (בוטל).

    תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף