נעילת פח ששייך לי ע"י שכן - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • יזראלה

  נשלח ע"ייזראלה 23:55, 1 בספטמבר 2013

  אנו גרים בתים דו משפחתיים בצפון ולכל דו יש חדר זבל משל. השכנה בהמשך הרחוב החליטה שחדר הזבל שלי שייך לה (קרוב לה לחניה)ושמה מנעול לה ולדו שלי כך שלי אין אפשרות לזרוק שם זבל מה גם שהפח שייך לי וגם המד מים של צנור המים י שבחדר זבל וצא מהבית שלי אל חדר הזבל. פניתי לעיריה להנדסה כדי לקבל את החלוקה של חדרי הזבל ושיוכם לבתים אך אין להם. מה עלי לעשות למי לפנות חברת הבניה טוענת שהנירת לאחר 10 שנים עוברת לעיריה ואין לי אשור בכתב להוכיח שהרכוש שייך לי למרות שמבחינת זכרוני וההגיון החדר שייך לאותו דו. וגם לפי צנורות הבית שלי. למי יש את האשורים על חלוקת חדרי הזבל. מה עלי לעשות בנתיים פקוח עירוני לא עזר לי כיוון שהם רוצים אשור בכתב האם המשטרה היא הכתובת או האגודה לתרבות הדיור. יזראלה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  22:53, 2 בספטמבר 2013

  שלום יזראלה,
  זכויות במקרקעין רשומות בדרך כלל בטאבו. חברת הבנייה שבנתה את הבית הייתה חייבת לרשום את הבית בלשכת רישום המקרקעין. אולם, אם הבית טרם נרשם כבית משותף בגלל סיבה כלשהי, אזי זכויות בעלי הדירות מתנהלות במשרד כלשהו כגון משרד עוה"ד של החברה שבנתה את הבית.
  אם טרם חלפו 30 ימים מיום שהשכנה נעלה את חדר הזבל את זכאית להסיר את המנעול. אולם, לדעתי מוטב כי תגישי למפקח על רישום המקרקעין תביעה לצו עשה וצו מניעה נגד השכנה האלימה .
  חג שמח ושנה טובה.

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף