• 7 באפריל 2016

גג דולף בבית דו משפחתי

שלומות
    אני גר בבית דו משפחתי בעל קומה אחת.גג שינגלס משותף.בניה קלה מעץ.
    הגג שלי דולף ואני מעוניין להחליף את הגג.לגלח את הגג הישן,ולבנות גג חדש מרעפים.בכדי ליצור שיפוע תיקני לרעפים,גם אגביה את הגג במטר.שינויי קונסטרוקציית הגג.
    חצי המבנה של השכן שלי בבית הדו משפחתי עומד כרגע למכירה.
    בתחילה שאלתי את השכן אם יש לו התנגדות שאחליף את הגג והוא אישר בעל פה שהוא מסכים.בעקבות הסכמתו התחלתי לקדם דברים בעניין הגג.
    ולפתע בעל הנכס שינה את דעתו ,לא ממש מעוניין (בלשון המעטה) לאפשר לי לבצע את השיפוץ .הוא טוען שזה מפריע למכירה ושאחכה עד אחרי המכירה.הוא גם טוען ובצדק שהקונסטרוקצייה תפגע וחציית הגג לשניי עלולה לגרום נזקים.
    הצעתי לו שבסיום העבודה יביא איש מיקצוע מטעמו שייתו חוות דעת מיקצועית ושצביע על ליקויים אם הוא ימצא כאלו .אתקן על חשוני את כול הליקויים.
    אז כרגע אני עם גג דולף ובלי אישור של השכן.ואם תגיע שוב עונת הגשמים ואהיה עדיין עם דליפות,והחלק שלו עדיין לא יימכר?
    מה זכוייותי?הרי לא הגיוני שאגור בבית עם גג דולף ובלי אפשרות לתקן ,רק כי אין לי חתימה של השכן הצמוד אליי.
    לפניי מספר שנים הוא ביצע שיפוץ והרחיב את ביתו,ואני (להבדיל ממנו )לא הפרעתי לו.הוא לא ביקש ממני לחתום על כלום ואפילו לא חשבתי על למנוע ממנו ומשפחתו לשדרג את חייהם.שמחתי בשמחתם ואיחלתי בהצלחה.במהלך השיפוץ שלו הוא "שיחק עם הקונסטרוקציה".הוא הרחיב ללא היתר.
    כרגע אני בשלב של לפני ההתר בניה עבורי.עדיין לא נפגשתי עם אדריכל או קונסטרוקטור.
    מה עליי לעשות?

7 באפריל 2016
  • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 10 באפריל 2016

גג דולף בבית דו משפחתי

שלום,
    עליך לבחור בין תיקון הדליפה בגג ללא שינוי בקונסטרוקציה לבין קבלת היתר בנייה לביצוע השינויים שאתה מבקש לבצע בגג דירתך. סביר להניח כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תבקש לקבל את תגובתו של שכנך לבקשתך. הועדה תדון בבקשתך והיא עשויה לתת לך היתר גם אם שכנך יתנגד. אם הוא חרג מהיתר הבנייה שלו הוא עלול להיתקל בקשיים בעת שיבקש את אישור העירייה להעברת הזכויות בדירתו ע"ש הקונה.

10 באפריל 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?