השתלטות על המקלטים בבנין - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • חסיה

  נשלח ע"יחסיה 17:14, 30 באפריל 2016

  שלום רב, אני גרה בבנין בו 16 דירות. מקלט קטן בעל דלת כניסה חיצונית ומקלט גדול אליו נכנסים מתוך הלובי. בחזית הבניין 2 עסקים. בעלי עסק אחד הפך את המקלט הקטן למחסן ציוד שיפוצים שלו ואל אחיו, בטענה כי רכש את הנכס בזמנו ביחד עם המקלט. על המקלט השני "השתלטו" 2 משפחות: אחד מאחסן שם את כל מה שאין לו מקום בבית: ריהוט, ביגוד, חפצים ישנים וכו'. המשפחה השנייה הכניסה לשם ציוד דומה + כל ציוד העבודה של בנם העוסק כמפעיל במסיבות (די ג'יי). בפסח האחרון הם העבירו לשם גם את הסלון הישן, ועכשיו הבן גם מארח שם את חבריו לערבי קריוקי. רק לבעלי דירות אלו יש מפתח למקלט ולמנהלת הוועד, שהיא חברה קרובה של כל הגנגסטרים הנ"ל. פנייה אל הקב"ט במועצה המקומית הניבה תשובה שממנה משתמע כי לא יגיעו לערוך ביקורת ולחייב את הדיירים לפנות את המקלט כדי שיחזור לייעודו המקורי (כולם חברים של כולם בעיירה!) . ניסיתי ביחד עם בעל דירה נוספת לבקש גם כן מפתח למקלט - אך בזמן שעבר הבנו שכנראה לא נקבל. מה לעשות כנגד הדיירים העושים ככל העולה על רוחם?? מי יכול לסייע לנו? אודה לתשובתך.

  השב
 • 10:58, 4 במאי 2016

  אצלנו בבלוק בן 8 דירות השתלט דייר מכפר אעבלין על המקלט. טוען שמכרו את המקלט (מחסן) במכרז וקנה אותו. בעבר כשבנו בתים, ניתן המקלט להסתדרות כדי לעשות שם מועדון לילדים והוא נמכר על ידי העיריה.
  אחר כך ביקש להקים שם מרפסת, ולבסוף בנה 2 דירות לתפארת חילק אותן לשתיים והיום הוא משכיר אותן לסטודנטים.למרות כל המכתבים והניירת ולמרות שזוהי עבירה על החוק, הצליח להעביר את הדירות בטאבו ולרשום
  אותן כקומה ראשונה.

  הייתי בדיון אצל הפקידות והמנהלות וגם לטענתן זה לא חוקי מה שקורה.. מה עושים במקרה כזה?
  מדוע עירית חיפה שנתנה מספר פעמים צו הריסה לא מממשת את החוק?
  ועוד
  רשמה את זה כדירה בטאבו.. מוזר מאוד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף