מילוי תפקיד ועד הבית - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • הדסה רוזין

נשלח ע"יהדסה רוזין 21:29, 13 ביוני 2016

בביתנו המשותף 8 דירות. בשלוש מהן גרים בעלי הדירות ויתר הדירות מושכרות. אחת משלושת בעלי הדירות תפקדה כ,,ועד הבית״ במשך שנים רבות וביקשה למסור את התפקיד למישהו אחר. שתי בעלות הדירות האחרות שגרות בבנין מתקשות למלא את התפקיד מסיבות שונות. האם אפשר לכפות על מישהו למלא את תפקיד ועד הבית? האם תוכלו להמליץ על חברות מסחריות שיכולות לנהל את עניני הבית במקום ,,ועד בית״? תודה הדסה רוזין

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

21:50, 13 ביוני 2016

שלום גב' הדסה רוזין,
    לא ניתן לכפות על מישהו למלא תפקיד של וועד בית ולעניות דעתי גם לא רצוי שאדם כלשהו ימלא את התפקיד בניגוד לרצונו. יש חברות וכן אנשים העוסקים בניהול בתים משותפים. איני יכול להמליץ לך על אדם או חברה מסוימת הן משום שלא פירטת היכן ( באיזו עיר ) מצוי ביתכם והן משום שאני סבור כי אין זה מתפקידי כאן לקדם או לפרסם חברות או עוסקים כלשהם. אני משוכנע כי תוכלי למצוא עוסקים בתחום ניהול בתים משותפים בעזרת מנועי החיפוש באינטרנט. אני ממליץ לכם לבדוק היטב אילו בתים מנהל העוסק שתמצאו ובמיוחד את מידת שביעות הרצון של לקוחותיו. בהיעדר מי שמוכן להיבחר לוועד הבית ( בלשון החוק:- "נציגות הבית המשותף" ) המפקחת על רישום המקרקעין מוסמכת עפ"י החוק למנות לתפקיד אדם או חברה בתנאי שהמועמד\ת נתן \ נתנה הסכמה למלא את התפקיד והיא גם מוסמכת לקצוב את השכר שיקבל מי שימלא את התפקיד. תשלום השכר יחול על כל בעלי הדירות ככל הוצאה אחרת הדרושה להחזקתו התקינה וניהול של הרכוש המשותף.

תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף