• 13 ביולי 2016

רטיבות בדירה כתוצאה מרטיבות בדירת השכן

שלום,
    אני סובלת מרטיבות בדירתי כתוצאה מרטיבות בדירת השכן. השכן הפעיל את חברת הביטוח שלו אך אלו מבצעים תיקונים קוסמטיים בלבד ולאחרונה השכן אמר לי שהם שוב בדקו ולא מצאו שום נזילה. אני מעוניינת להזמין מהנדס מומחה שיבדוק אם אכן כך משום שכבר איבדתי אמון, הנזילה נמשכת זמן רב ואף מתפשטת. שאלותיי הן:
    האם מהנדס מומחה יידע לומר אם הנזילה נמשכת? אציין כי אין לי אפשרות להיכנס לדירת השכן.
    באופן כללי, באלו צעדים אתה ממליץ לפעול? האם קודם חוות דעת מהנדס מומחה ואז פנייה לעו"ד? האם תביעה בבית משפט או פנייה למפקח על הבתים המשותפים?
    המון תודות !!!

13 ביולי 2016
  • מנהל הפורום עו"ד ונוטריון דניאל רותם 17 ביולי 2016

רטיבות בדירה כתוצאה מרטיבות בדירת השכן

שלום,
    אני ממליץ לפנות לעו"ד ובתיאום עמו לשכור את שירותיו של מומחה שיחווה את דעתו מה צריך לעשות כדי לאטום את מקור הנזילה או הרטיבות. מהנדס מומחה שיש ברשותו ציוד מתאים יוכל לקבוע בסבירות גבוהה אם מקור הנזילה הוא פעיל או שהוא נאטם ויש רק לצפות להתייבשות החול מתחת לרצפות בדירת שכניך. הניחי לעוה"ד לבחור את הפורום המתאים שידון בתביעתך. הדין החל וכן האגרות הן זהות. בדרך כלל הדיון בפני המפקח הוא מהיר יותר ופחות פורמלי. ניתן לבקש מביהמ"ש סעד שיאפשר לאיש מקצוע מטעמך להיכנס לדירת השכן כדי לבדוק או אף לתקן או לאטום את מקור הנזילה. הסעד הוא מינוי כונס נכסים לדירת השכן כדי לבצע את העבודות הנ"ל אם הוא יסרב לשתף פעולה. בהצלחה....

17 ביולי 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?