חסימת שימוש במעלית לשוכר בבית משותף - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 23:11, 21 ביולי 2016

  זוג צעיר שכר דירה בבית משותף (קומה 3 מתוך 4). במהלך תקופת השכירות החליטו בבניין לבנות מעלית וצמצמו משמעותית את מבנה, גובה, תצורה ושטח המדרגות. בעלת הדירה שממנה נשכרה הדירה ומתגוררת בחו"ל לא שילמה את חלקה בבנייה. לכן כעת לא ניתן מפתח למעלית לזוג הצעיר. האשה בהריון מתקדם, ללא יכולת שימוש במעלית. גם המדרגות כעת לאחר הקטנת חדר המדרגות- תלולות ומסוכנות. הנושא לא הוזכר כלל בהסכם ההשכרה.ברור שיש הרעת תנאים מאוד משמעותית, מניעת שימוש ברכוש שהיה משותף וחוסר יכולת להשתמש במדרגות ולהוריד עגלת תינוק מבלי להסתכן. האם אפשר לאלץ את הועד לתת מפתח למעלית עד לסוף תקופת ההשכרה בעוד פחות משנה? אנו מוכנים לשלם דמי שימוש כנדרש. מודה להדרכתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד ונוטריון דניאל רותם,מנהל הפורום

  09:55, 24 ביולי 2016

  שלום דורון,
  אמנם מניעת השימוש במעלית שהיא רכוש משותף איננה מתיישבת עם לשון החוק וועד הבית חייב לאפשר שימוש במעלית לכל דיירי הבית כשם שהם חייבים להשתתף בהוצאות הפעלתה והחזקתה התקינה. אולם, הקושי שלכם הוא עובדת היותכם דיירים וזכויותיכם בבית המשותף נובעות מחוזה השכירות שנכרת בין בעלת הדירה לבינכם. עליכם לפנות לבעלת הבית או למיופה כוחה שהשכיר לכם את הדירה ולתבוע ממנו\ממנה להסדיר לאלתר את עניין שימושכם במעלית.
  עפ"י החוק, בעלת הדירה חייבת להשתתף בהוצאות התקנתה של המעלית ולוועד הבית קיימת זכות לתבוע את חלקה בהוצאות התקנתה והפעלתה של המעלית.

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף