לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
עידו ע

הצפה בדירה בבניין משותף

שלום בדירה שלי שבקומה השלישית מתוך 4 - יש הצפות חוזרות מזה שבועיים אינסטלטור שהיה במקום ואיסטלטורים עימם שוחחתי בטלפון טוענים שזה נובע משורשים בצינור 4 צול המאסף את כל 4 הדירות בצד שלי של הבניין. הצינור והבניין בני למעלה מחמישים. רואים בבירור עצים היוצאים מהצינור בכל קומה וקומה. מה גם שלמדתי כעת כי הייתה בדירה הצפה כזו גם לפני 10 חודשים ופתרו אותה ע"י שליפת המון שורשים דרך הגג. נאמר לי על ידי מספר אינסטלטורים כי הפיתרון הוא החלפת הצינור. הדיירים שחולקים איתי את הצינור לא רוצים להשתתף בהוצאה ואף טוענים כי אסור לי להתנתק מהצינור הראשי ולהוריד צינור משלי ללא אישורם. אך אני סובל מהצפות והם לא. ונראה כי אין לי ברירה אלא לתקן. עברתי דירה דירה והסברתי להם הכול. בנוסף פתחתי קבוצת וואטסאפ ל4 הדיירים המעורבים - ובה הסברתי הכול - כולל את הסבר האינסטלטור כי ברגע שאתנתק מהצינור שלהם - קומה 4 שמעלי תתחיל לקבל את ההצפות שכן למים שיוצאים אצלי לא יהיה מפלט יותר אצלי. אחת השכנות גם טוענת כי אי צריך אישור מחלקת הנדסה של העירייה לשם החלפה זו. הצינור נמצא בפיר ואינו פונה לחזית, ומשיחה קצרה עם מחלקת הנדסה הוסבר לי שלא כך הדבר. אנא - מה החשיפה המשפטית שלי? כיצד אני לא כורה לעצמי בור - אני הרי חייב לעצור את ההצפות. תודה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בתים משותפים