• 25 בדצמבר 2013

  שימוש בחניה שרשומה בטאבו דירה משותפת

  היי,
  ברשותי דירה אשר נתקבלה בירושה מהוריי, הדירה רשומה על שמי ועל שם אחי. לפני מספר חודשים בתו של אחי קנתה דירה בבניין ללא חנייה ודורשת את החניה בשבילה, הרכב שלי נמצא בדירה בסופי השבוע בלבד ואינה מוכנה לאפשר לי לחנות שם. מה עלי לעשות? מה החוק אומר לגבי זה? (החניה רשומה בטאבו על שם הדירה שלי ושל אחי, חשוב לציין אני גר שם, הוא לא)

  25 בדצמבר 2013
 • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 26 בדצמבר 2013

  דירה משותפת

  לאחייניתך אין זכויות בדירת מגוריך והיא אינה זכאית להשתלט על החניה או למנוע ממך לחנות בחניה הצמודה לדירת מגוריך. יחד עם זאת אינך יכול להתעלם מזכותו של אחיך לעשות בדירה שימוש סביר ודומה לשלך אלא אם הוסכם ביניכם אחרת.
  אם אחייניתך לא תכבד את זכויותיך אתה זכאי לעתור לצו מניעה שיאסור עליה לחנות בחנייה של דירת מגוריך.

  26 בדצמבר 2013
  • 26 בדצמבר 2013

   דירה משותפת

   אין הסכם כתוב ביני לבין אחי, אך אני גר בדירה עוד מהימים בהם הורינו היו בחיים, ולאחר מותם המשכתי לגור שם כבר כ-6-7 שנים, האם זה שווה ערך להסכם כלשהו שהוא מסכים לכך שעד שנחליט על חלוקת רכוש אני זה שגר בדירה?

   26 בדצמבר 2013
   • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 26 בדצמבר 2013

    דירה משותפת

    הסכם הוא הסכם גם אם לא נערך בכתב. כפי שאני מבין מדבריך ההסכם מתייחס לשימושך בדירה אבל אינו מקנה לך זכויות בעלות או זכויות יתר בדירה. הדירה לא ניתנת לחלוקה ולכן פירוק השיתוף בדירה יעשה בדרך של מכירתה. אחד מכם רשאי לרכוש את חלקו של אחיו או אם לא תגיעו להסכם הדירה תימכר לצד ג' והתמורה תחולק ביניכם.

    26 בדצמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?