• 28 בדצמבר 2013

  נזילה בדירה - מה אתם מציעים לעשות?

  לאנשי הפורום שלום

  אנחנו מתגורר בדירה בבעלותנו. לפני כלמעלה משבוע גילינו רטיבות בשני מוקדים אצלנו בדירה, בחדר האמבטיה ובשירותים, כאשר משני המוקדים הרטיבות מגיעה מהתקרה. התקשרנו מיד לאחראי מטעם הבעלים על הדירה מעלינו (בעלי הדירה הם תושבי חו"ל ומינו נציג מטעמם בארץ האחראי על הדירה). רק כעבור חמישה ימים (!) הגיע נציג מטעם חברת הביטוח של הדירה שקבע כי מקור הבעיה בצנרת השייכת לוועד הבית. לפי כך, התקשרנו לחברת שירותי החירום של ביטוח ועד הבית, ששלחו אינסטלאטור כבר למחרת. הוא בדק והראה כי הרטיבות נובעת מנזילה מצנרת המים החמים בדירה הנ"ל. הדו"ח הועבר לחברת הביטוח של הדירה, אך בינתיים לא נשלח שום בעל מקצוע. נראה שגם חברת הביטוח וגם הנציג אינם ממהרים (בלשון המעטה) לפתור את הבעיה. בינתיים הנזק אצלנו רק הולך ומחמיר.

  פרט נוסף - ניסינו גם לאתר פרטי קשר לבעל הבית עצמו אך בינתיים על אף הפרטים שברשותנו (שם בעברית ומספר נייד ישראלי שהיה שייך פעם לבנו), ועל אף עזרתו האדיבה של "דוד גוגל", טרם הצלחנו.

  מה הצעדים אותם שניתן לעשות בנידון ושאתם מייעצים לנקוט? מה אומר החוק?

  נשמח מאוד לעצתכם

  28 בדצמבר 2013
 • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 29 בדצמבר 2013

  נזילה בדירה - מה אתם מציעים לעשות?

  שלום אסף,
  החוק "אומר" כי בעל המקרקעין או הצינור שגרם לנזק חייב לשאת בהוצאות תיקון הנזק וכן לעשות את כל אשר ביכולתו כדי למנוע נזק נוסף או החמרה של הנזק הקיים.
  אינני מומחה לתיקון נזילות אני בסה"כ עו"ד המתמחה, בין היתר, בדיני מקרקעין ובתים משותפים. לא ברור לי מדוע אתם מתנהלים מול נציגי חברות הביטוח למיניהן במקום להתדיין עם הבעלים של הדירה שמעל דירתכם ( כוונתי לנציגם ) וועד הבית. עליכם להמציא מכתב דרישה לנציג בעלי הדירה וכן לחברי וועד הבית ולדרוש מהם בתוקף לאטום את מקור הנזילה לאלתר. אם נציג הבעלים ונציגי ועד הבית לא יגיעו בתוך זמן סביר ( יום יומיים לכל היותר ) להסכם ביניהם, עליכם לשכור את שירותיו של עו"ד שיגיש תביעה לבית משפט השלום או ללשכת המפקח על רישום המקרקעין ויבקש, בין היתר, סעד של מינוי כונס נכסים זמני שיוסמך ע"י השופט או המפקח להיכנס לדירה שמעל דירתכם בלוויית שרברב או כל איש מקצוע שיידרש ויתקן את הצינור ממנו נוזלים המים. לאחר מכן בית המשפט יחייב את הבעלים של הצינור בתשלום הוצאות ביצוע העבודה וכן בהוצאות תיקון הנזקים בדירתכם.

  29 בדצמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?