ועד בית שמסרב להתנהל בהתאם לחוק ולתקנון - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 20:28, 4 בינואר 2014

  נציגות הבית המשותף מסרבת להתנהל בהתאם לחוק ולתקנון המצוי:-הגזבר אינו מנהל ספר הכנסות והוצאות ואינו מציג דוחות אחת לחצי שנה,הועד מקיים אסיפות דיירים בהתראה של 24 שעות למרות שחייבים לתת התראה של 5 ימים,באסיפת הדיירים ההחלטות אינם נרשמות בספר ההחלטות כנדרש(כאשר מצויין בתקנון שהחלטות שלא נרשמו לא יחייבו את הדיירים) לא נרשם פרוטוקול ולא מפורסם פרוטוקול בלוח המודעות. פניתי במכתב ליועצת המשפטית של האגודה לתרבות הדיור והיא אמרה שזה בסדר!!! הייתכן שתרבות הדיור נותנת גיבוי לוועד בית שמתנהל כך?והאם ניתן לעשות משהו בנדון כדי לכפות על הועד להתנהל בהתאם לחוק?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  07:24, 5 בינואר 2014

  שלום אמיר,
  כידוע, כל אדם עלול לטעות. אפילו עורכת הדין של האגודה לתרבות הדיור עלולה לטעות.

  אם אתה משוכנע בצדקת תלונותיך, אתה זכאי לעתור למפקח על רישום המקרקעין שבסמכותו לחייב את הוועד לנהוג עפ"י הדין. יחד עם זאת, אני ממליץ לך להתעלם מ"זוטי דברים" שאין להם שום משמעות או נפקות.

  תגובה
 • 10:36, 5 בינואר 2014

  מצב אצלנו הרבה יותר גרוע. יו"ר הוועד מחלק רכוש משותף לכל ידידיו בבניין (בעלי האינטרסים כמובן). מכנס כביכול אסיפת דיירים (בשיתוף חבריו לבניין בלבד) ומעביר החלטות לחלוקת הרכוש המשותף . כמובן שהוא מסרב להציג מסמכים הנוגעים לניהול הבניין ומזייף פרוטוקולים. זו אכן בעיה. לא בטוח שהמפקח על המקרקעין יסייע בידך. גם בקרב מפקחים שכאלו פשטה השחיתות. תיתפלא. אולי צעדים מכאיבים שאינם בניגוד לחוק יועילו לך.

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף