בעלי דירה לא מוכנים להשתתף בתיקון נזילות בגג - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • מלוינה

  נשלח ע"ימלוינה 10:31, 13 במרץ 2014

  שלום, אמי בעלת הדירה העליונה בבית המשותף. לפי דבריה של שוכרת שלנו יש בעיות בגג, אפילו כבר יש רטיבות בקירות של המדרגות. אלי לציין כי אין ועד הבית בבניין. אנו כבר שנים מבקשים מהדיירת ומאחד בעלי הדירה בבניין שימצאו איש מקצוע ויטפלו בבעיה, מבטחים ולא עושים כלום. בימים אלו מצאנו איש מקצוע שמוכן לתקן, אבל נדרש לשלם בעבור איטום ושיפוץ הגג-10,000 ₪. כשפנינו לבעלי הדירה, הם טוענים שזה יקר ולא מוכנים להשתתף אפילו שאנו מוכנים לשלם 50% והם את השאר. מה אלינו לעשות? למי לפנות? כי הגג נמצא במצב קריטי ואנו מפחדים שהוא בסופו של דבר יפול ויהיו נזקים או פגיעות בבני אדם. אולי לפנות לעירייה או למפקח איזה שהו .עוד דבר אמי אישה מבוגרת עם נכות וגרה עם ילדיה במרכז והדירה נמצאת בצפון. בתודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  08:45, 16 במרץ 2014

  שלום מלוינהת
  אינני מכיר את תקנון הבית המשותף של הבית בו מצויה דירתה של אימך. אם הגג הוא רכוש משותף, עלות התיקון צריכה לחול על כלל בעלי הדירות בבית המשותף. אם הגג שמעל דירת אימך צמוד לדירתה, עלות התיקון תחול רק עליה מכיוון שבמקרה זה, הגג הוא חלק בלתי נפרד של דירתה.
  אם הגג הוא רכוש משותף, אמך זכאית לתבוע מכל בעלי הדירות בבית לשלם את חלקם בהוצאות התיקון הנדרש בתביעה שניתן להגיש למפקח על רישום המקרקעין. אני ממליץ כי אמך תיעזר בעו"ד המתמחה בדיני מקרקעין שמשרדו מצוי בקרבת מקום הימצאה של הדירה.

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף