תשלום החזקת מבנה שעדיין לא רשום על שם היורשים - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • פיינשטיין מיכאל

    נשלח ע"יפיינשטיין מיכאל 19:59, 30 במרץ 2014

    שלום אחרי שסבתא נפטרה ,נשארה לנו דירה שנרכשה בזמנו מחברת עמידר. סבתא לא הספיקה לכתוב צוואה על הדירה. עכשיו עברה חצי שנה ואנחנו מתחילים לעשות רישום ירושה דרך עורך דין. בזמן הזה הדירה עומדת ריקה ואף אחד לא גר שם. רק פונו דברים ישנים,ובוצע שיפוץ. ועד הבית דורש שאנחנו נשלם כסף על החזקת הבניין בחודשים מאז שסבתי נפטרה. האם אנחנו צריכים לשלם את הכסף כל עוד הדירה לא רשומה עלינו, ולא עברה עדיין בירושה? תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

    עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

    22:56, 30 במרץ 2014

    שלום,
    סעיף 1 של חוק הירושה קובע כי במות אדם עובר עזבונו ליורשיו. כלומר, מרגע פטירתה של הסבתא עברה הבעלות בדירה ליורשיה עפ"י הדין.

    אין שום נפקות לעובדה כי הסבתא לא השאירה צוואה. בהיעדר צוואה, יורשיה הם ילדיה. אם מי מילדיה נפטר לפניה, ילדיו של הבן או הבת שנפטרו לפני אמם - יורשים את חלקו של אביהם או אמם בעיזבון סבתם.

    הליך קבלת צו הירושה הוא הליך פורמאלי שיאפשר לרשום את הבעלות בדירה ע"ש היורשים. עפ"י החוק הבעלות בדירה עברה ליורשים ברגע פטירתה של המורישה= הסבתא ז"ל.

    היורשים חייבים לשלם את כל חובות העיזבון לכל הנושים של העיזבון לרבות הגם חובות לוועד הבית בגין כל התקופה שחלפה מאז שולם התשלום האחרון לוועד הבית.

    תגובה
  • 18:55, 10 ביולי 2014

    אכן כך אמר לי במקרה דומה עו"ד שמטפל בהסדרת צו ירושה לגבי דירה שעומדת ריקה למעלה מחצי שנה

    תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף