השתתפות בהוצאות בבית משותף - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • אלה

  נשלח ע"יאלה 11:58, 7 ביולי 2014

  כבר הבנתי לפי שאלות קודמות בפורום שהדיירים חייבים להשתתף בהוצאות בבית משותף אבל הם לא רוצים לשלם (הם רכשו את הדירה ולא חיים בה, באים והולכים) איך אפשר לחייב אותם לשלם, לאן אפשר לפנות חוץ מ עו"ד פרטי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  07:36, 8 ביולי 2014

  שלום,
  ועד הבית זכאי לתבוע את הדיירים שלא מילאו את חובתם להשתתף בהוצאות החזקתו וניהולו של הרכוש המשותף. את התביעה ניתן להגיש למפקח\ת על רישום המקרקעין בלשכת רישום המקרקעין או לבית משפט השלום. בתביעה אפשר לבקש לחייב את הנתבעים ( הדיירים הסרבנים) בהוצאות המשפט ( כלומר, שכ"ט עו"ד ואגרות המשפט ). את הסכום שייפסק בפסק הדין תוכלו לגבות ( אם בעלי הדירה הסרבנים לא ישלמו את הסכום שייפסק ) באמצעות הליכי הוצל"פ. בלשכת ההוצל"פ יצורף לחוב הפסוק שכ"ט עבור הפעולות בהוצל"פ והחזר של כל ההוצאות שתוציאו לרבות אגרות. אני ממליץ לכם לשקול הצטרפות לאגודה לתרבות הדיור שיכולה לסייע לכם בניהול ענייני הבית המשותף לרבות עזרה בגביית חובות מדיירים סרבנים.

  תגובה
 • 14:01, 2 בספטמבר 2014

  האם קבלן בניין אשר ברשותו דירות ריקות ,האם הוא חייב לשלם וועד בית על הדירות הנ"ל ,והאם הוא יכול לכתוב בחוזה שהוא לא חייב לשלם על הדירות הריקות ,שטרם נמכרו ,טרם נמסרו לדיירים ?

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף