• 11 ביולי 2014

בית משותף

שלום, אני גרה בבית משותף בקומת הקרקע בשכירות ומידי שבועיים שוטפת את הבית ומוציאה את המים החוצה לגינה. אשת ועד הבית הורתה לי לא לעשות כך. האם היא יכולה !? האם צריך הוראה מפורשת לכך בתקנון ועד הבית ?

11 ביולי 2014
  • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 13 ביולי 2014

בית משותף

שלום א.ח.,
    דייר בבית משותף חייב לנהוג ברכוש המשותף באופן סביר בלי לפגוע בזכותם של שכניו להשתמש באופן סביר ברכוש המשותף. אני מניח כי הגינה היא רכוש משותף של הבית. אם שפיכת המים לגינהאינה פוגעת בגינה או באפשרותם של שכניך להשתמש בה באופן סביר, את זכאית להמשיך לשפוך את המים לגינה. "אשת ועד הבית" רשאית לבקש ממך לא לעשות מעשה שיפגע בגינה. אם יש ספק, עליה לנמק את בקשתה בנימוס. אני מניח כי אם תעלה בפניך נימוקים סבירים את תיעתרי לבקשתה. תקנון הבית המשותף אינו מפרט הוראות בעניין שפיכת מים מדירה כלשהי לגינה.

13 ביולי 2014
  • 12 ביולי 2014

בית משותף....זה לא בית בובות

......"הורתה לך"....מה את עובדת אצלה.....כפופה לה.....נראה שתפסה פיקוד בשל בעיה נפשית קשה......תחשבי שהיא תתחיל לדרוש שלא תצאי בכלל החוצה לגינה......תחשבי שהיא תתחיל לדרוש שלא תדליקי טלוויזיה.....באיזה זכות היא נכנסת לנשמה וחוצה גבולות.
    -
    נדגיש....והיה ואת מוציאה את המים כשהם מהולים בחומר חריף ומסוכן לסביבה יש מקום להפסיק.....
    נדגיש....והיה ואת מוציאה את המים כשהם גובלים / בצמידות / בסמיכות לחלון לדירה של שכנים יש מקום להתחשב....
    נדגיש....והיה ואת מוציאה את המים והם ממשיכים לעמוד כשלולית גדולה דבר שמושך חתולים לשתות או יתושים כדאי להפסיק..
    -
    1. בקשי לקבל ממנה בכתב - מכתב (א) בגין איזה נסיבות עלייך להימנע (ב) ומה התקנה שהיא מסתמכת באומרה את דרישתה .
    2. תדאגי לדרוש לקבל את המכתב הנ"ל.....ותגידי לה שכל זמן שהיא לא תעביר את המכתב להסבר דרישתה - דרישתה תידחה .
    3. לאחר המתנה של שבועיים בערך למכתב והיה והיא בשלה ודרישתה לא ירדה מהפרק. שלחי את עלייה מכתב מחייב עודות דרישתה
    - וצייני במכתב שבמידה ולא התקבל תשובה / תגובה תוך 30 יום את תראי מכאן והלך את דרישתה כהטרדה שפוגעת בך דבר שיגרור הגשת תלונה במשטרה....ואף הגשת תביעה
    ----------------
    שבת שלום
    בהצלחה

12 ביולי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?