רטיבות מהתקרה - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 10:51, 13 ביולי 2014

  שלום, לפני כמה חודשים גילינו כי יש כתם קטן של רטיבות בין התקרה לקיר הניצב. הקיר בו נמצא הכתם חציו הוא קיר חיצוני וחציו קיר משותף עם החדר ליד. הכתם הוא בחלק של הקיר המשותף. חשבנו שנכנסו מים מהגשמים, אך הכתם קיים עד עכשיו .ויש טפטוף תמידי של מים, אומנם בקצב של טיפות, אך ישנה שלולית קטנה על השידה שמתחת לכתם. פנינו לשכן מעלינו שיזמין אינסטלטור ועברו כבר 3 שבועות ואין שיתוף פעולה. כשפוגשים אותו הוא נותן כל מיני תשובות מתחמקות. בין היתר שאין לו ביטוח.יש לציין שהמים נכנסו לתעלות החשמל (קופסת הביקורת היא מתחת לכתם) ועל כן אין חשמל בשני החדרים כבר כמה חודשים.מה עושים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  20:35, 13 ביולי 2014

  שלום דנה,
  עליך להזמין בעל מקצוע מנוסה ומומחה לאיטום כדי שיקבע מה מקור הרטיבות ודליפת המים. אם המומחה יקבע כי מקור הרטיבות הוא בדירת השכן שמעל דירתכם, אתם תהיו זכאים להגיש תביעה נגד השכן למפקח\ת על רישום המקרקעין או לבית משפט השלום. אתם זכאים לעתור לצו "עשה" שיחייב את השכן לתקן את הגורם ממנו נובעת הנזילה או לחילופין למנות כונס נכסים שיוסמך ע"י בית המשפט או המפקח להכנס לדירת השכן בלוויית בעל מקצוע ולתקן את מקור הדליפה. לאחר מכן תוכלו לעתור גם לחיוב השכן בהוצאות התיקון וכן בשכרו של כונס הנכסים וכן גם החזר הוצאות המשפט. טענת השכן כי הוא לא דאג לבטח את דירתו היא טענה אוילית שתידחה על הסף ע"י כל גורם שיפוטי.

  תגובה
 • 09:08, 14 ביולי 2014

  מודה לך על תשובתך.
  עתה נשאלת השאלה מה קורה אם נמצא בבדיקה שהשכן לא אחראי או שהוא לא אחראי באופן וודאי או שהשכן יוציא חוות דעת נגדית שהוא לא אחראי - מי כן יהיה אחראי? (מדובר בבית בן 8-9 שנים שככל הנראה הסתיימה תקופת האחריות ורכשנו את הדירה לפני כשנה).
  אם יימצא שהשכן אחראי, האם הוא אמור להחזיר לי גם את ההוצאות בגין איתור מקור הדליפה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  11:20, 14 ביולי 2014

  שלום דנה,
  אם יתברר כי מקור הנזילה איננו בדירת השכן, האחריות לתיקון הנזק תחול על הבעלים של מקור הדליפה. מי שימצא אחראי יצטרך לשאת גם בהוצאות איתור מקור הדליפה. אם מקור הדליפה לא יאותר, תצטרכו לשאת בכל ההוצאות. אם תהיה מחלוקת בין 2 מומחים, תצטרכו להתפשר או להתדיין בפני בית המשפט או המפקח שיכריע במחלוקת. במקרה של מחלוקת בין המומחים מטעם הצדדים, נוהג בית המשפט למנות מומחה מכריע מטעמו. הצד שיפסיד במשפט ישלם את הוצאות המשפט לרבות שכרו של המומחה שימנה בית המשפט.

  תגובה
 • 15:20, 14 ביולי 2014

  תודה רבה על התייחסותך המקצועית והמהירה.

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף