שכנות מטרידות - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • דנה

נשלח ע"ידנה 20:38, 14 ביולי 2014

רציתי לברר, אנחנו גרים בבניין משותף , ויש לנו זוג שכנות שהן אחיות גרות ביחד ושתיהן לא מפסיקות להטריד אותנו, בעלי בועד הבית, והן כותבות לנו כל פעם מכתבים ומשאירות בתיבה על ההתנהלות של בעלי בועד, כותבות דברים בצורה לא יפה וזה כבר בלתי נסבל, אני אציין ששאר הדיירים מרוצים ונותנים לנו תמיכה,(שתי אחיות ממורמרות מבוגרות), השאלה שלי האם ניתן לעשות משהו או לפנות לעורך דין , לא הגיוני שזה ימשיך ככה. אשמח לתשובה :)

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

21:08, 14 ביולי 2014

שלום דנה,
    אני משתתף בצערך אבל אינני בטוח אם ניתן להגדיר את ההתנהגות של שכנותיך כעבירה. אני מציע כי תציגי את המכתבים בפני עו"ד כדי שיחווה את דעתו. אם השכנות יפרסמו דברי בלע נגד בעלך או אם הן תעבורנה על הוראות חוק איסור איסור לשון הרע תוכלו לתבוע אותן הן בהליכים אזרחיים והן בהליכים פליליים.
    סעיף 2 של החוק מגדיר פרסום לשון הרע כדלקמן:- "רואים כפרסום לשון הרע, בלי למעט מדרכי פרסום אחרות:
    (1) אם היתה מיועדת לאדם זולת הנפגע והגיעה לאותו אדם או לאדם אחר זולת הנפגע;
    (2) אם היתה בכתב והכתב עשוי היה, לפי הנסיבות להגיע לאדם זולת הנפגע.

סעיף 7 של החוק קובע:-
    (א) הורשע אדם בעבירה לפי חוק זה, רשאי בית המשפט לחייבו לשלם לנפגע פיצוי שלא יעלה על 50,000 שקלים חדשים, ללא הוכחת נזק; חיוב בפיצוי לפי סעיף קטן זה, הוא כפסק דין של אותו בית משפט, שניתן בתובענה אזרחית של הזכאי נגד החייב בו.
    (ב) במשפט בשל עוולה אזרחית לפי חוק זה, רשאי בית המשפט לחייב את הנתבע לשלם לנפגע פיצוי שלא יעלה על 50,000 שקלים חדשים, ללא הוכחת נזק.
    (ג) במשפט בשל עוולה אזרחית לפי חוק זה, שבו הוכח כי לשון הרע פורסמה בכוונה לפגוע, רשאי בית המשפט לחייב את הנתבע לשלם לנפגע, פיצוי שלא יעלה על כפל הסכום כאמור בסעיף קטן (ב), ללא הוכחת נזק.

תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף