• 15 ביולי 2014

אופציה במכירת דירה

בניין שבו אני גר אמור להכלל בקרוב בתוכנית תמ"א 38 הדירה שלי לא מאוישת כרגע ויש בכוונתי למכור אותה בהנחה שהפינוי בינוי יתבצע מציעים לי בסוף הפרוייקט דירה נוספת כפיצוי על הסכמה לפינוי ואפשרות בינוי כאמור , היות ויש בכוונתי למכור כאמור , שאלתי היא : האם עלי להתחשב בשידרוג ( דירה נוספת ) בעת המכירה עכשיו ולבקש יותר על מכירת הדירה העכשווית בהתחשב באופציה הקיימת בעתיד ואיך עושים זאת הלכה למעשה ....תודה רבה מראש !

15 ביולי 2014
  • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 15 ביולי 2014

הערכת שוויה של דירה שתכלל בתכנית בנייה לפי תמ"א 38

שלום,
    אינני שמאי מקרקעין ולא אתיימר להעריך את שווי דירתך. ברם, אין ספק כי עדיף לך לבקש תמורת דירתך סכום גבוה ככל שתוכל לקבל מקונה פוטנציאלי. לפי מיטב ידיעתי וניסיוני, לא תקבל תמורת דירתך הנוכחית דירה נוספת ( כפי שכתבת ) אלא דירה חליפית לדירתך הנוכחית שתהרס ע"י היזם. סביר להניח כי שווי הדירה החליפית "החדשה" שתקבל מהיזם בסוף תהליך הבינוי יהיה גבוה משווי דירתך הישנה הנוכחית. ברם, כדי להעריך את שווייה של הדירה החליפית תצטרך להציג בפני שמאי מקרקעין מוסמך את תכנית הדירה החדשה ואת המפרט שלה. לחילופין, תוכל להסתמך על שוויין של הדירות שימכור היזם שיבצע את הפרויקט. היזם שירכוש מכם (בעלי הדירות בבית הישן ) את זכויות הבנייה יבנה על המגרש דירות נוספות אותן יציע למכירה לכל דיכפין. תוכל ללמוד על שווייה של דירתך החדשה מהיזם כאשר הוא יציע את הדירות שלו למכירה,

15 ביולי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?